Ruch Rodzin Nazaretańskich

Spotykamy się we wtorki w naszej parafii po Mszy o godz. 18.00 w salce na parterze domu katechetycznego ,

Serdecznie zapraszamy.

Opiekun: ks. Krystian Kowalewski

Moderator: Leszek Młyński

Ruch Rodzin Nazaretańskich (RRN; oficjalna strona ruchu https://www.rrn.info.pl/) jest międzynarodowym, katolickim ruchem apostolstwa rodzin.
Ma on pomóc zdobyć rodzinom świętość poprzez głębsze oparcie życia na Ewangelii, która ukazuje drogę do zjednoczenia z Chrystusem, tak jak to czyniła i nadal czyni Maryja, Najświętsza Maryja Panna.

U podstaw ruchu leży prawda, że każde wydarzenie życiowe oświecone wiarą odkrywa swój głęboki sens.

Modlitwa, sakramenty i konferencje pomagają nam zgłębiać tajemnicę miłości Boga i Matki Najświętszej do każdego człowieka.

Wzorem dla nas jest życie Świętej Rodziny z Nazaretu, które uczy nas realizowania świętości poprzez przeżywanie każdego dnia z Bogiem.

1. Pragniemy, by centrum naszego życia stanowiła Eucharystia, w której dociera do nas i udziela się nam całe Boże życie. Częsty, a nawet codzienny, udział w Mszy św., adoracja Najświętszego Sakramentu oraz oczekiwanie na spotkanie z Chrystusem w Eucharystii prowadzą nas do Eucharystycznego stylu życia.
  2. Ruch powstawał wokół konfesjonału. Dlatego mając świadomość potrzeby nieustannego nawracania się, korzystamy często, przynajmniej raz w miesiącu, z Sakramentu pokuty, który może przybrać formę stałego spowiednictwa. Na miarę potrzeby duchowej istnieje też możliwość korzystania z kierownictwa duchowego.
  3. Podejmując wolę Zbawiciela zawartą w Testamencie z Krzyża wyrażoną w słowach: „Oto Matka twoja” (J 19,27), za przykładem św. Jana Apostoła, pragniemy żyć w komunii z Maryją i w tej komunii upatrujemy drogę do pełnego zjednoczenia z Chrystusem.
  4. Duchowość Ruchu czerpie inspiracje z duchowości karmelitańskiej, a zwłaszcza z „małej drogi” św. Teresy od Dzieciątka Jezus, z duchowości św. Maksymiliana Marii Kolbego, z orędzia Bożego Miłosierdzia przekazanego przez św. Faustynę Kowalską, z przesłania Matki Bożej do św. Juana Diego (objawienia z Guadalupe) oraz z nauczania bł. Jana Pawła II i jego osobistego zawierzenia Maryi.
  5. Chcąc potwierdzić pragnienie życia duchowością Ruchu możemy złożyć Akt oddania się Matce Bożej na wyłączną służbę Kościołowi, który zawiera w sobie istotę duchowości Ruchu.
  6. Misją Ruchu jest prowadzenie jego członków drogą życia wewnętrznego do świętości oraz aktywny udział w realizacji apostolskiej misji Kościoła, podejmując wezwanie do nowej ewangelizacji. Pomoc w dążeniu do świętości skierowana jest do osób wszystkich stanów, a zwłaszcza ku rodzinie.
  7. Kapłani posługujący w Ruchu tworzą wspólnotę kapłańską, która jest istotną pomocą w ich formacji duchowej.

Ruch Rodzin Nazaretańskich jest otwarty dla wszystkich, którzy chcą czerpać z jego duchowości. Próbę życia nią od lat podejmują ludzie różnych stanów, młodzi i starzy, wykształceni i prości, świeccy i księża. Spotkania Ruchu są dostępne dla każdego: dla osób w różnym wieku, w różnych sytuacjach rodzinnych (także dla osób samotnych), oraz w każdej sytuacji życiowej i duchowej – każdy może zawsze czuć się zaproszony na spotkanie Ruchu.