Parafialny Zespół Caritas

PARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS PRZY PARAFII WNMP W ŻUKOWIE

Swoją działalność rozpoczęliśmy 7 października 2009 r. (Akt powołania z 5 grudnia 2009r.). Przewodniczącym naszego Zespołu i jednocześnie opiekunem jest ks. Proboszcz Krzysztof Sagan.  Zespół liczy obecnie 13 osób.
W licznych akcjach wspiera nas grono ludzi dobrego serca oraz młodzież wspólnotowa naszej parafii, w tym młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

Nasza działalność charytatywna obejmuje:

• pomoc rzeczową, w tym: żywnościową, środki czystości, odzież, meble, sprzęt AGD;
  • pomoc finansową, np.: dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dzieci, kosztów leczenia;
  • pomoc duchową – modlitwę, rozmowę.

Bierzemy udział w cyklicznych akcjach Caritas:

• „Tornister pełen uśmiechu”
  • Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
  • Jałmużna Wielkopostna
  • „Pola Nadziei”
  • Sprzedaż palm wielkanocnych
  • „Tak, pomagam”
  • „Podziel się cukierkiem…”
  • „Na codzienne zakupy”
  • „Spiżarnia Caritas”i innych.

Uczestniczymy w:

• Jarmarku Bożonarodzeniowym
  • Jarmarku Norbertańskim

pozyskując również fundusze na naszą działalność.

Organizujemy spotkania:

• dla chorych z okazji Dnia Chorego,
  • „Śniadanie wielkanocne” głównie dla osób samotnych
  • dla dzieci „Mikołajki”

Współorganizujemy:

• Coroczne Spotkanie Seniorów dla mieszkańców Żukowa

Systematycznie spotykamy się:

• z chorymi  w Domu Seniora „Jutrzenka” na wspólnej modlitwie i śpiewie.

Bierzemy również udział w spotkaniach rejonowych i szkoleniowych organizowanych przez Centrum Wolontariatu Caritas naszej diecezji.

Nasze wspólnotowe spotkania odbywają się w pierwsze poniedziałki miesiąca o godz. 19.00.
Zarówno o darczyńcach, jak i podopiecznych pamiętamy zawsze w modlitwie.

Punkt wydawania żywności w ramach programu „Spiżarnia Caritas” czynny jest we wtorki i piątki od godz. 16.30.

Wszystkich zainteresowanych pracą charytatywną lub potrzebujących pomocy zapraszamy do kontaktu poprzez naszego Facebook’a – Parafialny Zespół Caritas Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie

Nasze motta:

„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

„Największym złem jest brak miłości i miłosierdzia, okrutna obojętność wobec bliźniego,

który wyrzucony został przez margines życia wskutek wyzysku, nędzy, choroby.”

Św. Matka Teresa z Kalkuty