Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie

Pielgrzymka na półmetku

Po raz 61. z Żukowa na pielgrzymi szlak do Wejherowa wyruszyła grupa pielgrzymów.
Pielgrzymka na wejherowski odpust Wniebowstąpienia Pańskiego wyruszyła z naszej parafii 11-05 (w piątek), bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 7:00. Wyruszyli i młodzi, i starsi. Najmłodsi – jeszcze w wózkach pchanych przez rodziców, najstarsi – nawet ci 70+ – na własnych nogach. Wiele osób pielgrzymowało w parach, grupach znajomych czy rodzinnie.
Pogoda pięknie dopisała, odrobina deszczu (gdy Trójmiasto było zalewane przez burze i grad) była nawet przyjemną odmianą na trasie 🙂
Wspólnie z pielgrzymami z Przodkowa, Grzybna i okolic – nasi pielgrzymi zostali powitani w Wejherowie, na Kalwarii, niedługo po godzinie 17. Potem wszyscy razem przeszli do kościoła pokłonić się Bogu i Maryi w kościele, w którym znajduje się słynący łaskami wizerunek Maryi.
Część pielgrzymów wróciła do Żukowa tego samego dnia, część będzie pielgrzymować jutro w drodze powrotnej – w planie na niedzielę, 13-05, jest o 10:00 Suma Odpustowa pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia (przy kościele Trzech Krzyży), a po Mszy Św. – pożegnanie pielgrzymów wyruszających w drogę powrotną (można jeszcze dołączyć do grupy, na własną rękę dojeżdżając do Wejherowa, ew. dołączając do pielgrzymki na trasie). Powitanie pielgrzymów w Żukowie – w niedzielę wieczorem.
(foto: M. Miotk, całą galerię fotografi oraz film – np. z pokłonem feretronów – można obejrzeć na fanpage naszej parafii na FB: https://www.facebook.com/wnmpzukowo/– kliknij aby przejść).

Scroll To Top

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. więcej informacji

Polityka Plików Cookies / Polityka Prywatności

Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Pliki cookies (tzw. ciasteczka) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.

Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a) Dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb
b) Tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości
c) Utrzymania sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła

W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:

a) niezbędne pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu
b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
c) wydajnościowe pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu
d) funkcjonalne pliki cookies, umożliwiające zapamiętanie wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
e) reklamowe pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.

Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.

Zamknij