Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie

Ruch Światło-Życie

Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie – Gdańsk Morena 12.05.2019

Zapraszamy wszystkie osoby należące do Ruchu Światło-Życie (Oazy Dzieci Bożych, Oazy Młodzieżowej i kręgów Domowego Kościoła) na Dzień Wspólnoty do Gdańska (par. Bożego Ciała), który odbędzie się dnia 12.05.2019  (niedziela).

W planie: zawiązanie wspólnoty, wspólna modlitwa i zabawa, Msza Św., agapa.
Przejazd z Żukowa zamówionym autobusem: wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 11:00, powrót ok. 19:00.

Koszt 15 PLN. Konieczne zapisy najpóźniej do niedzieli 05.05. Informacje szczegółowe dostępne w biurze parafialnym.

Ruch Światło-Życie – Oaza Dzieci Bożych

Spotkania Oazy Dzieci Bożych odbywają się w soboty o godz. 11:00 w Sali domu parafialnego.
Zapraszamy dzieci od II do VI klasy szkoły podstawowej!
Na spotkania Oazy (ODB) zapraszamy wszystkie te dzieci które chcą ciekawie spędzić czas, poznać nowych kolegów i koleżanki, a równocześnie coraz lepiej poznawać Jezusa. Planujemy dużo ciekawych spotkań, zabaw, wyjazdów…


Plan spotkań ODB na V-VI.2019

25.05 (sob) – spotkanie o 11:00 (UWAGA- w szkole paraf.)
01.06 (sob) – spotkanie o 11:00
08.06 (sob) – spotkanie o 11:00
09.06 (niedz) – bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 11:30 (dla dzieci) zapraszamy dorosłych i dzieci do salki na Rodzinne Spotkania Niedzielne (więcej informacji w biuletynie)
15.06 (sob) – Uroczyste zakończenie roku formacyjnego Scholi i ODB – od 9:30 w kościele św. Jana (potem w salce agapa, zabawy, do ok. 12:30-13)
a potem… dobrych wakacji!


Plan spotkań ODB na IV-V.2019

Z radością informujemy, że na stronie: http://gdansk.oaza.pl/mlodziez/rekolekcje/zapisy/ już można zapisywać dzieci na rekolekcje letnie:
• 22.06-28.06 Parchowo (kl. 1-3), ks. M. Sprengel
• 22.06-28.06 Nakla (kl. 1-3), ks. M. Małek
• 30.06-14.07 Parchowo (kl. 4-6), ks. R. Jahns
• 30.06-14.07 Studzienice (kl. 4-6), ks. M. Moskiewski
• 17.08-22.08 Studzienice (kl. 1-3), ks. K. Sagan

Najbliższe spotkania:
13.04 (sob) – spotkanie o 11:00
14.04 (niedz) – bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 11:30 (dla dzieci) zapraszamy dorosłych i dzieci do salki na Rodzinne Spotkania Niedzielne (więcej informacji w biuletynie)
20.04 (sob) – Wielka Sobota. nie ma spotkania, zapraszamy na adorację wg ogłoszeń
27.04 (sob) – spotkanie o 11:00
04.05 (sob) – nie ma spotkania (majówka)
11.05 (sob) – nie ma spotkania ze względu na całodzienny wyjazd w niedzielę na:
12.05 (niedz) – Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie. Wyjazd z Żukowa ok. godz. 11.
(obecność obowiązkowa, więcej informacji będzie później)
18.05 (sob) – spotkanie o 11:00


15.12.2018 – Dzień Skupienia scholi
Wczoraj nasza schola podczas swojego dnia skupienia przygotowywała się do śpiewania kolęd, a w trakcie tego – wspólnie z Oazą Dzieci Bożych – przygotowała drobne niespodzianki dla naszych parafialnych chorych – osób odwiedzanych co miesiąc przez naszych księży i szafarzy z Panem Jezusem. Dla wszystkich Parafian dzieci przesyłają wieeelkie serce 🙂


7.11.2018 – UWAGA!! Zmiany w planie spotkań!!

Ze względu na różne wydarzenia w tych dniach, nie ma w tym tygodniu środowej modlitwy uwielbienia, a w sobotę 10-11 nie będzie spotkania ODB ani próby scholi. Schola ma “wolne” także w niedzielę – na Mszy o godz. 11:30 dnia 11-11 tym razem będzie bardzo uroczyście 🙂

06.10.2018 – Modlitwa św. Jana Pawła II o dary Ducha Świętego
Drżącą ręką, niewyraźnym, chybotliwym charakterem pisma Jan Paweł II zapisał na rok przed swoją śmiercią osobistą modlitwę do Ducha Świętego, którą modlił się przez całe życie. Tę modlitwę podyktował przyszłemu papieżowi jego ojciec, jeszcze przed wojną. A jak wiele lat później wspominał sam Jan Paweł II, wywarła ona wielki wpływ na jego życie.

Duchu Święty, proszę Cię
o dar Mądrości do lepszego poznawania Ciebie i Twoich doskonałości Bożych,
o dar Rozumu do lepszego zrozumienia ducha tajemnic wiary świętej,
o dar Umiejętności, abym w życiu kierował się zasadami tejże wiary,
o dar Rady, abym we wszystkim u Ciebie szukał rady i u Ciebie ją zawsze znajdował,
o dar Męstwa, aby żadna bojaźń ani względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać,
o dar Pobożności, abym zawsze służył Twojemu Majestatowi z synowską miłością,
dar Bojaźni Bożej, abym lękał się grzechu, który Ciebie, o Boże obraża.
Amen.
Plan spotkań ODB na V-VI.2018
W tym roku Oaza Dzieci Bożych będzie szczególnie zaprzyjaźniać się z Duchem Świętym, dlatego na ostatnim spotkaniu poznawaliśmy właśnie tę modlitwę. A oto, jak wygląda w interpretacji dzieci:

Przypominamy, że spotkania żukowskich grup ODB odbywają się w każdą sobotę od 11:00 do ok. 12:30 w salce parafialnej. Zapraszamy dzieci z klas II-VI.

Plan spotkań ODB na V-VI.2018
28.04 (sob) – spotkanie o 10:30
05.05 (sob) – spotkanie o 10:30 – w ramach spotkania wyjazd:
Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież (szczególnie ministrantów, scholę i ODB, ale nie tylko!) na majowy wyjazd pielgrzymkowo-rekreacyjny do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej (Gdańsk-Sobieszewo) dnia 05.05.2018 (sobota).
W planie: wizyta w sanktuarium, rekreacja nad morzem, ognisko. Przejazd z Żukowa zamówionym autobusem: wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 10:30, powrót ok. 16:00. Koszt 15 PLN. Konieczne zapisy najpóźniej do niedzieli 29.04 (kartki do zgłoszeń dostępne w biurze parafialnym).
12.05 (sob) – spotkanie o 10:30
19.05 (sob) – spotkanie o 10:30
26.05 (sob) – spotkanie o 10:30
02.06 (sob) – Dzień Dziecka Bożego (szczegóły będą podane w ogłoszeniach parafialnych) – nie ma spotkania
09.06 (sob) – spotkanie o 10:30
10.06 (niedziela) – wyjazd na Diecezjalny Dzień Wspólnoty
16.06 (sob) – 9:30 – ostatnie spotkanie przed wakacjami uroczyste zakończenie roku formacyjnego

05.05.2018 – Majówkowy wyjazd do Sobieszewa
W ostatnią sobotę ponad 40 dzieci z naszej parafii (w tym ministranci oraz schola i ODB) wraz z opiekunami wyjechało na majowy wyjazd pielgrzymkowo-rekreacyjny do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej (Gdańsk-Sobieszewo). Poszczególne grupy realizowały krok po kroku kolejne zadania gry terenowej na terenie rezerwatu Ptasi Raj oraz na sobieszewskiej plaży. Zgodnie z planem odwiedziliśmy też Sanktuarium, gdzie powitani przez Ojca Macieja wysłuchaliśmy piękną opowieść o objawieniu w La Salette, wspólnie pomodliliśmy się we wszystkich naszych intencjach i zakończyliśmy dzień przy ognisku na terenie saletyńskiej parafii.
Uczestnikom wyjazdu tak się podobało, że pewnie, gdyby to od nich zależało, zostaliby tam jeszcze na kilka dni 😉 Ojców Saletynów zachowujemy w naszej modlitewnej pamięci, ale zachowujemy także myśli, które dzieci same zapisały (notując to, co zapamiętały i czym chcą się dzielić dalej): “że każdy grzech to jak przybicie Jezusa do krzyża”, “że trzeba się starać być dobrym a nie złym”, “ważne jest by się modlić” i “warto wyjeżdżać na wycieczki, warto chodzić do kościoła i wierzyć w Boga”!

28.04.2018 – “Piknik u Mamy”
Zgodnie z naszą tradycją, zaczynamy maj od “Pikniku u Mamy”, rozkładając kocyki na trawniku u stóp żukowskiej figury Maryi Królowej… Bardzo lubimy ten czas pełen radości, gadania o wszystkim, zabawy i modlitwy. Dużo można się też dowiedzieć, np. czym Maryja karmiła Jezusa, jak wygląda ośmiornica i że (uwaga! tekst dnia!) “Brokuły to najgorsza rzecz na świecie, oprócz diabła” ;))))

21.03.2018 – Zapraszamy do zapisów na rekolekcje wakacyjne
Podstawowe informacje o rekolekcjach letnich dla ODB 2018: jest już aktywny formularz do zapisów na rekolekcje dla dzieci i młodzieży.
1. Zapisy TYLKO! przez formularz – link do formularza

Rekolekcje Wakacyjne


2. Dzieci z klas I-III – 23.06 do 29.06, koszt 300zł
3. Dzieci z klas IV-VI – 02.07 do 15.07, koszt 500zł
4. UWAGA! – dzieci, które w minionym roku uczestniczyły
w rekolekcjach ODB, a nie formują się w żadnej wspólnocie zostają automatycznie przesunięte na listę rezerwową. Zostaną zakwalifikowane na wolne miejsca w maju.

Przygotowania do Adwentu
Żukowska Oaza Dzieci Bożych już jest gotowa na roraty, a Ty?
(zapraszamy we wszystkie dni powszednie, o 6:45 – nie tylko dzieci!)

Plan spotkań ODB na II-III.2018
10.02 (sob) – spotkanie o 10:30
11.02 (niedz) – wyjazd na zabawę karnawałową do Sopotu / Op. Leśna (szczegóły będą w ogłoszeniach)
17.02 (sob) – spotkanie o 10:30
24.02 (sob) – spotkanie o 10:30
03.03 (sob) – spotkanie o 10:30
10.03 (sob) – spotkanie o 10:30
17.03 (sob) – spotkanie o 10:30

21.10.2017 – nietypowe spotkanie ODB
Nasze spotkania to nie tylko modlitwa. Dziś sprawdzaliśmy, czy dynia jest dobra, czy zła 😉 Nam wyszło że dobra – zgodnie z Rdz 1,31 😉
Zapraszamy do eksperymentu:

Składniki na 12 – 15 sztuk:
(wygląd można sprawdzić tu:https://www.facebook.com/wnmpzukowo/photos/a.886094671512529.1073741825.162147603907243/1344166339038691/?type=3&theater)
• 250 g mąki pszennej
• 1,5 łyżeczka proszku do pieczenia
• 1 łyżeczka sody oczyszczonej
• 3 łyżeczki cynamonu
• szczypta soli
• 130 g drobnego cukru do wypieków lub jasnego brązowego cukru
• 2 jajka
• 200 ml oleju słonecznikowego lub rzepakowego
• 200 g puree z dyni
• 1 jabłko (średniej wielkości) starte na tarce o dużych oczkach
Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.
W jednym naczyniu wymieszać składniki suche: przesianą mąkę pszenną z proszkiem do pieczenia i sodą oczyszczoną, cynamonem, szczyptą soli.
W drugim naczyniu lekko roztrzepać jajka, wymieszać z olejem, puree z dyni, startym jabłkiem i cukrem.
Połączyć zawartość obu naczyń i wymieszać rózgą kuchenną tylko do połączenia się składników.
Formę do muffinków wyłożyć papilotkami. Nałożyć do nich ciasta do około 3/4 wysokości papilotki. Piec w temperaturze 175ºC przez około 20 – 25 minut do tzw. suchego patyczka.
Wyjąć, wystudzić na kratce. Spróbować 🙂

13-14.10.2017 – parafialny dzień skupienia w Domu Rekolekcyjnym w Orlinkach
Ruch Światło-Życie, popularnie nazywany Oazą, zagościł na dobre w naszej parafii zaledwie rok temu. Wcześniej istniały jedynie kręgi małżeńskie Ruchu – Domowy Kościół.
Obecnie w grupach młodzieżowej Oazy oraz dziecięcej Oazy Dzieci Bożych jest już niemal 50 osób – i wciąż zapraszamy wszystkich chętnych, żeby dołączyć do tych grup (więcej informacji o spotkaniach – na podstronie Ruchu).
W ostatnich dniach nasza młoda Oaza miała swój parafialny dzień skupienia w Domu Rekolekcyjnym w Orlinkach. To był czas wspólnej modlitwy i zabawy. Poniżej kilka zdjęć z Orlinek.

Kolejną okazją do poznawania Ruchu będzie Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, który odbędzie się w Gdyni Małym Kacku dnia 22.10.2017 pod hasłem “Słudzy wybrani i posłani na wzór Chrystusa Sługi”
Będzie to spotkanie wszystkich grup Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Gdańskiej: Oazy Dzieci Bożych, Oazy młodzieżowej (OND/ONŻ) oraz Kościoła Domowego. Będzie to czas wspólnej modlitwy i integracji grup z różnych parafii. W planie: przedstawienie, zajęcia w grupach przygotowane dla różnych grup wiekowych, Msza Św., posiłki (obiadowy oraz agapa na słodko), wspólne zabawy i modlitwa. Początek – zawiązanie wspólnoty – o godz. 13:30, zakończenie przewidywane ok. godz. 19:00. Należy zabrać ze sobą odpowiednie ubranie (część zajęć na zewnątrz), dobry humor i otwarte serce.
Dla grup z Żukowa zaplanowano wspólny wyjazd autokarem – wyjazd z Żukowa (parking przy kościele) o godz. 12:30, powrót ok. godz. 20.
Koszt wyjazdu – 10 PLN. Konieczne zgłoszenia – poprzez zwrot wypełnionej karty (tu do pobrania) do biura parafialnego najpóźniej do dnia 16.10.2017 (pn).

Koniec wakacji!
We wrześniu ODB wraca do regularnych spotkań. W związku z tym zapraszamy wszystkich należących do ODB, a także inne dzieci z klas II-V, które chcą dołączyć do naszych grup, na pierwsze po wakacjach spotkanie – w sobotę, 16. września 2017, o godz. 10:30 do salki parafialnej.
Szczególnie serdecznie zapraszamy dzieci, które w te wakacje uczestniczyły w wyjazdach i rekolekcjach oazowych, jednak nie jest to konieczne, aby dołączyć do ODB.

Wyjazdy – nie tylko wakacyjne!
Zapraszamy wszystkie dzieci (szczególnie należące do wspólnot Oazy Dzieci Bożych oraz Scholi) na „Dziecięcą Majówkę” – Dzień Wspólnoty Oaz Dzieci Bożych Archidiecezji Gdańskiej. „Majówka” odbędzie się w sobotę, 27.05.2017 w parafii pw. św. Andrzeja Boboli (Gdynia Obłuże). Wspólny wyjazd z Żukowa o godz. 14:00, powrót ok. godz. 20:00. Dzieciom mogą także towarzyszyć ich rodzice. W planie: wspólne gry i zabawy (m.in. dmuchany zamek, malowanie, śpiew, filmowanie z drona, oglądanie bajek), praca w grupach tematycznych, występ iluzjonisty, nabożeństwo majowe, Msza Święta, poczęstunek. Koszt wyjazdu 10 PLN. Konieczne zapisy – najpóźniej do niedzieli 21.05. Zapisy i szczegółowe informacje dostępne w zakrystii.

Ruch Światło-Życie – Oaza Młodzieżowa

Spotkanie oazowe dla młodzieży w czwartek wieczorem. Rozpoczynamy od Mszy św. o 18.00. potem w sali domu parafialnego. Wszystkich młodych, którzy chcieliby dołączyć do oazy zapraszamy (od VI klasy szkoły podstawowej wzwyż).

Ruch Światło-Życie – Kręgi Domowego Kościoła (Kręgi Rodzin)

Krąg rodzin p.w. św. Ojca Pio – ks. Prałat Stanisław – spotkania według ustaleń
Krąg rodzin p.w. św. Józefa – spotkania według ustaleń
link do strony Ruchu Światło-Życie (kliknij)
link do strony Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie (kliknij)

Do poczytania

Opowieść Bożonarodzeniowa z naszego spotkania opłatkowego 07-01-2017
Pierwszy wyjazd żukowskiej wspólnoty oazowej

foska

Scroll To Top

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. więcej informacji

Polityka Plików Cookies / Polityka Prywatności

Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Pliki cookies (tzw. ciasteczka) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.

Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a) Dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb
b) Tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości
c) Utrzymania sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła

W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:

a) niezbędne pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu
b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
c) wydajnościowe pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu
d) funkcjonalne pliki cookies, umożliwiające zapamiętanie wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
e) reklamowe pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.

Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.

Zamknij