20 lat minęło…

To już dziś, 4 października o godz. 18:00, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oddział Żukowo zaprasza wszystkich KSM’owiczów na obchody 20-lecia KSM.
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Gdańskiej zostało reaktywowane dekretem Księdza Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego 1 października 1993 roku. Nasz Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży powstał w październiku 1994 roku z inicjatywy ks. Ireneusza Baryły. Był on Asystentem do lipca 1997 r. Dziś KSM istnieje prawie we wszystkich diecezjach, liczy ok. 20 tys. członków zrzeszonych w ok. 1000 oddziałów parafialnych i kół środowiskowych. Podstawowe elementy tożsamości organizacyjnej to: godło i hymn, a także odznaka, sztandar, przyrzeczenie, legitymacja oraz hasło i pozdrowienie organizacyjne „Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie. Gotów!”. Patronami zaś Katolickiego Stowarzyszenia jest błogosławiona Karolina Kózkówna oraz św. Stanisław Kostka, patron młodzieży.
W KSM-ie potrafimy nie tylko bawić się, wygłupiać, ale także robić coś dobrego dla innych oraz modlić się. Będąc Stowarzyszeniem ogólnopolskim możemy więcej niż jednostka. Cokolwiek robimy pod szyldem KSM-u dajemy tym świadectwo o całym Kościele Katolickim i dlatego powinniśmy przestrzegać całej jego nauki, a więc nauki Chrystusa. Nasze zaangażowanie w KSM to możliwość zaangażowania w życie Kościoła.
Zapraszamy na nasze spotkania w każdy piątek o godz. 19:15 (salka nad muzeum parafialnym).