Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (parafialny):
w niedziele i święta: 7.00, 8.30, 10.00 – Suma, 11.30 – dla rodzin z dziećmi, 13.00 – z chrztami, 18.00, 20.00
w dni powszednie: 7.00, 18.00; w soboty także 8:00
w święta zniesione: według bieżących ogłoszeń.

UWAGA:
Przez wakacyjne miesiące – w lipcu i sierpniu – w niedziele nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.00, a w dni powszednie – Mszy Świętej o godz. 8.00.
Msza Św. o godz. 7.00 w dni powszednie (pn-pt) jest odprawiana w kościele św. Jana (po Mszy adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie – do godziny 17:30, a w środy – do godz. 20, z modlitwą uwielbienia).

UWAGA: Prace remontowe w kościele św. Jana!!
Nasz kościół św. Jana nadal pięknieje!
Kościół będzie zamknięty w dniach od 15-28 lipca w związku z kładzeniem posadzki na podłodze.
W tym czasie wszystkie aktywności (Msze Św. o godz. 7:00 oraz środowa modlitwa uwielbienia o godz. 19:00) są przeniesione do kościoła parafialnego.

Kościół pw. Św. Jana Chrzciciela (przy rondzie):
w dni powszednie (pn-pt): 8.00
Od dnia 02-01-2019 kościół św. Jana funkcjonuje w przestrzeni życia parafii jako kościół adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest możliwa we wszystkie dni powszednie (pn-pt) od zakończenia Mszy Św. o godz. 8:00 (czyli od ok. godz. 8:30) do godz. 17:30. W każdą środę adoracja jest możliwa dłużej – do godziny 20:00 (od godz. 19:00 do godz. 20:00 jest prowadzona modlitwa uwielbienia).

Kancelaria parafialna w czasie wakacji jest czynna:
– poniedziałek, środa, piątek, sobota: 8:00–8:30
– wtorek i czwartek: 16:30 –17:15
Uwaga: w pierwsze piątki i soboty miesiąca kancelaria nie będzie czynna.

UWAGA: w lipcu i sierpniu Kancelaria parafialna jest czynna:
– poniedziałek, środa, piątek, sobota: 8:00–8:30
– wtorek i czwartek: 16:30 –17:15
W pierwsze piątki i soboty miesiąca Kancelaria nie będzie czynna.

Spowiedź Święta: Codziennie przed każdą Mszą Świętą.

Msza Święta z liturgią słowa w języku kaszubskim – według bieżących ogłoszeń.

Msza Święta lub nabożeństwo dla osób Chorych, Niepełnosprawnych, Emerytów i Rencistów – 11. lutego – w Światowy Dzień Chorego” oraz w czasie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych (ogłaszane na bieżąco).

Komunia Św. dla osób chorych na celiakię (“Komunia bezglutenowa”, wiadomość z dnia 17.06.2012):
Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski informuje, że 347. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski, zezwoliło na udzielanie Komunii św. osobom chorym na celiakię. Dotąd osoby te mogły przyjmować Komunię św. pod postacią wina, obecnie mogą ją przyjmować pod postacią hostii niskoglutenowych wypieczonych zgodnie ze wskazaniami Kongregacji Nauki Wiary. W takie hostie parafie powinny się zaopatrywać w piekarniach hostii mających zatwierdzenie miejscowego biskupa. W naszej parafii należy podejść przed Mszą św. do kapłana i poinformować go o pragnieniu przyjęcia Komunii.

Data odpustu parafialnego: 15 sierpnia

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego (sąsiednia):
w niedziele i święta:
wrzesień – czerwiec: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.30
lipiec – sierpień: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00
w dni powszednie: 8.00, 17.00 (lipiec-sierpień: tylko 17.00)
Szczegóły – proszę sprawdzić bezpośrednio na stronie Parafii pw. Miłosierdzia Bożego (kliknij)