Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie

Parafia WNMP w liczbach – sprawozdanie za rok 2011

1. Chrzty – 88
2. I Komunia św. – 76
3. Bierzmowanie – 196 (dwa roczniki)
4. Śluby – 39
5. Pogrzeby – 47
6. Rozdano Komunii św. – blisko 130 000
7. Mieszka w naszej parafii – 4200 osób
8. Przeciętnie na niedzielnej Mszy św. jest 2450 osób
9. Żywy Różaniec – 15 róż od dawna, w tym 3 męskie – opiekun ks. Proboszcz
10. Parafialny Zespół Caritas – 40 wolontariuszy od 2009 r. – p. Gabriela Noetzel
11. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – od 15 lat – 20 osób – ks. Adam
12. Ministranci – 70 – ks. Adam
13. Zespół muzyczny od 2010 – 10 osób – ks. Adam
14. Biuletyn Parafialny od 13 lat – redakcja 3 osobowa – ks. Adam
15. Kręgi rodzin – dwa (8 rodzin) – ks. Stanisław Gackowski
16. Odnowa w Duchu św. – 10 lat – 20 osób – ks. Piotr
17. Eucharystyczny Ruch Młodych – 50 dzieci – Basia Jarosik i ks. Piotr
18. Szkółka wędkarska od 2010 – 16 osób – ks. Piotr
19. Schola – 36 dzieci p. Ireneusz Laskowski i ks. Piotr
20. Chór Harmonia – od 91 lat – Prezes p. Hirsz
21. Katechetów – 7 osób świeckich
22. Szafarze Eucharystii – 3 – p. Adam Duszyński, Ireneusz Laskowski i Wiesław Wica

Wydarzenia roku 2011

6 stycznia – po raz pierwszy po wielu latach mogliśmy w pełni świętować uroczystość Objawienia Pańskiego jako dzień wolny od pracy. Dzieci i młodzież wraz z panią Karoliną wystawiły wspaniałe Jasełka.
2 lutego – J.E. Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź nawiedził naszą parafię i na Mszy św. dokonał poświęcenia korony zdobiącej wizerunek MB Wniebowziętej z ołtarza głównego wykonanej w pracowni Mariusza Drapikowskiego, a ufundowanej przez Hannę i Andrzeja Kubiak z Borkowa. W 1989 roku korona została skradziona
3-6 marca – odprawialiśmy rekolekcje wielkopostne – przewodniczył im duszpasterz akademicki z Siedlec ks. Paweł Siedlanowski
30 marca – bierzmowanie ks. Bp. Ryszrd Kasyna – 86 osób
17 kwietnia – przyjęcie 12 nowych ministrantów
17-24 kwietnia – przeżywaliśmy Wielki Tydzień i Wielkanoc
1 maja –Niedzie la Miłosierdzia Bożego – papież Benedykt XVI wyniósł na ołtarze ogłaszając błogosławionym Jana Pawła II. Na Mszy św. o godz. 13.00 wspólnie dziękowaliśmy za beatyfikację papieża polaka. Dla upamiętnienia tego wydarzenia został odsłonięty specjalnie wykonany witraż z wizerunkiem bł. Jana Pawła II – dar rodziny Barzowskich z Żukowa.
15 maja – przeżywaliśmy dzień Pierwszej Komunii św. – 76 dzieci z klas II po raz pierwszy przyjęło Jezusa w komunii św.
16 maja – została odprawiona Msza św. przy krzyżu w Rutkach
29 maja – na Mszy św. dziękczynnej w 10 rocznicę partnerstwa miast z Niemiec i Francji został odsłonięty witraż przedstawiający bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę – ufundowany przez rodzinę Wrońskich.
29 maja – odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez KSM
3 czerwca – poszliśmy w pielgrzymce na Kalwarię Wejherowską
Sierpień – wrzesień – dk. Jakub Zinka przysłany na praktykę do naszej parafii
15 sierpnia – odpust Wniebowzięcia NMP, koncert Haliny Frąckowiak,
Od pierwszej soboty października rozpoczęliśmy duchowe przygotowanie do Misji św.
13 października – pielgrzymi z naszej parafii modlą się w Fatimie
26 listopada – pierwsze dekanalne spotkanie ministrantów, przyjęcie 7 nowych kandydatów
27 listopada audycja w Polskim Radio Pr. 1 o naszej parafii
3-4 grudnia – wizytacja kanoniczna przeprowadzona przez ks. Bpa Ryszarda Kasynę i udzielenie sakramentu bierzmowania 113 kandydatom, odsłonięcie tablicy z nazwiskami proboszczów naszej parafii od 1834 r.
26 grudnia – jasełka połączone z pokłonem pasterzy przy szopce betlejemskiej – blisko 2000 osób brało w nich udział.

Scroll To Top

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. więcej informacji

Polityka Plików Cookies / Polityka Prywatności

Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Pliki cookies (tzw. ciasteczka) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.

Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a) Dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb
b) Tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości
c) Utrzymania sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła

W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:

a) niezbędne pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu
b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
c) wydajnościowe pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu
d) funkcjonalne pliki cookies, umożliwiające zapamiętanie wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
e) reklamowe pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.

Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.

Zamknij