Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie

Informacje dla Turystów

Punkt Informacji Turystycznej

Na terenie naszej parafii, w zabudowaniach należących do zespołu ponorbertańskiego, dnia 05.06.2010 został uruchomiony Punkt Informacji Turystycznej w Żukowie.
Punkt czynny jest niemal codziennie (poza poniedziałkami) przez cały okres wakacji (lipiec, sierpień), a poza sezonem – w weekendy.

Godziny otwarcia punktu podczas wakacji:
Poniedziałek – punkt nieczynny
Wtorek 10.00 – 18.00
Środa 10.00 – 18.00
Czwartek 10.00 – 18.00
Piątek 10.00 – 18.00
Sobota 10.00 – 18.00
Niedziela 10.00 – 18.00

W punkcie IT można uzyskać informacje o atrakcjach turystycznych gminy Żukowo i okolic, nabyć materiały promocyjne, mapy, foldery, a także pamiątki w postaci haftu kaszubskiego i wyrobów z drewna. Dodatkowo istnieje możliwość wypożyczenia przez turystów indywidualnych urządzeń mp4, na których nagrano informacje ułatwiające zwiedzanie i prezentujące najważniejsze zabytki całego kompleksu ponorbertańskiego. Koszt wypożyczenia urządzenia wynosi 5,00 zł.

Grupy liczące powyżej 10 osób zainteresowane zwiedzaniem kościoła oraz Muzeum Parafialnego mogą za pośrednictwem Punktu Informacji Turystycznej umówić się z przewodnikiem.

Tel.: 533-266-754
E-mail: it@zukowo.pl

Zwiedzanie kościoła

Komunikat dotyczący zwiedzania naszego kościoła i precjozów zgromadzonych w „Muzeum Parafialnym”:

Informujemy, że osoby lub grupy zainteresowane zwiedzaniem kościoła czy też precjozów w „Muzeum Parafialnym”, proszone są o telefoniczne skontaktowanie się z parafią lub przewodnikami turystycznymi dzień przed planowanym zwiedzaniem pod numerami telefonów:

  • Parafia: (58) 681-82-42
  • p. Genowefa Zasada: (58) 681-74-83 lub 501-105-130
  • p. Tadeusz Buszta: (58) 684-70-63 lub 691-830-886

Prosimy też o kontaktowanie się z funkcjonującym na terenie naszej parafii Punktem Informacji Turystycznej.

Serdecznie zapraszamy do Żukowa!!!

Scroll To Top

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. więcej informacji

Polityka Plików Cookies / Polityka Prywatności

Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Pliki cookies (tzw. ciasteczka) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.

Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a) Dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb
b) Tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości
c) Utrzymania sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła

W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:

a) niezbędne pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu
b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
c) wydajnościowe pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu
d) funkcjonalne pliki cookies, umożliwiające zapamiętanie wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
e) reklamowe pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.

Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.

Zamknij