Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie

Módlmy się…

Modlitwa jest niezbędna każdemu z nas dla wzrostu jego wiary. Tak samo jest też potrzebna całej naszej parafii jako wspólnocie, którą buduje także wspólna modlitwa.

Zachęcamy do wspólnej, regularnej modlitwy w intencji całej naszej wspólnoty parafialnej.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele,

Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów,

szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.

Modlitwa Papieża Benedykta XVI na Rok Kapłański

(Za portalem www.kaplani.com.pl udostępniamy tłumaczenie modlitwy na Rok Kapłański, wypowiedzianej przez Papieża Benedykta XVI w dniu inauguracji przed relikwiami św. Jana Vianney’a)

Panie Jezu, który w świętym Janie Marii Vianney zechciałeś obdarzyć Kościół szczególnym obrazem Twojej pasterskiej miłości, daj, abyśmy z jego towarzyszeniem i umocnieni jego przykładem, w pełni przeżywali Rok Kapłański.

Spraw, abyśmy tak jak on, zatrzymując się przed Eucharystią, mogli nauczyć się jak proste i bliskie jest Twoje słowo, które nas poucza, jak łagodna jest miłość, z którą przyjmujesz skruszonych grzeszników, jak pocieszające jest wierne oddanie się Twojej Niepokalanej Matce.

Spraw, Panie Jezu, przez wstawiennictwo świętego Proboszcza z Ars, aby chrześcijańskie rodziny stały się „małymi Kościołami”, w których wszystkie powołania i charyzmaty, dane przez Twojego Ducha Świętego, mogą być przyjęte i dowartościowane.

Pozwól nam, Panie, powtarzać z tą samą gorliwością słowa, z którymi święty Proboszcz z Ars zwracał się do Ciebie:

„Kocham Cię, o mój Boże, i moim jedynym pragnieniem jest kochać Cię aż do ostatniego tchnienia mego życia. Kocham Cię, mój Boże, nieskończenie dobry i wolę umrzeć kochając Ciebie, niż żyć bez kochania Cię.

Kocham Cię, Panie, i jedyna łaska, o jaką Cię proszę, to kochać Cię wiecznie.

Boże mój, jeśli mój język nie jest w stanie mówić w każdej chwili, iż Cię kocham, chcę, aby moje serce powtarzało Ci to za każdym moim tchnieniem.

Kocham Cię, mój Boski Zbawicielu, bo za mnie zostałeś ukrzyżowany;

kocham Cię, mój Boże, bo tu, na ziemi, mnie trzymasz ukrzyżowanego dla Ciebie.

Boże mój, daj mi łaskę umierać kochając Cię i czując, że Cię kocham”.

Amen.

Modlitwa za kapłanów i osoby konsekrowane (Benedykt XVI)

Maryjo, któraś wspierała pierwszą wspólnotę, gdzie „wszyscy trwali jednomyślnie na modlitwie”,

do Ciebie się zwracamy, abyś pomagała Kościołowi w stawaniu się dla współczesnego świata ikoną Trójcy Świętej – wymownego znaku miłości Boga do wszystkich ludzi.

Wstawiaj się za nami, aby ludowi chrześcijańskiemu nie zabrakło sług Bożej radości – kapłanów, którzy w jedności z ich biskupami, będą wiernie głosić Ewangelię i sprawować sakramenty, zatroszczą się o lud Boży i będą gotowi, by ewangelizować całą ludzkość.

Niech także wzrasta liczba osób konsekrowanych, które pójdą pod prąd, realizując rady ewangeliczne ubóstwa, czystości i posłuszeństwa i które w sposób profetyczny świadczyć będą o Chrystusie i o Jego wyzwalającym orędziu zbawienia.

Pomóż nam powiedzieć całym życiem: „Oto, Boże, idę pełnić Twoją wolę”.

Amen.

Modlitwa za kapłanów

Boże, Ty dla chwały Twojego Majestatu i dla zbawienia rodzaju ludzkiego, jedynego Syna Twojego ustanowiłeś Najwyższym i Wiecznym Kapłanem.

Spraw, aby Ci, których On wybrał na swoje sługi i szafarzy Bożych Tajemnic okazali się wiernymi w sprawowaniu przyjętego posługiwania.

Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o powołania do stanu duchownego

Najświętsze Serce Jezusa, Twoim darem i Twoim prawem jest wezwanie do stanu kapłańskiego i zakonnego. W swej nieskończonej dobroci wezwij, prosimy Cię, liczne serca młodych ludzi, które tak bardzo umiłowałeś dla ich szczerości i niewinności. Podobnie, jak wezwałeś rybaków z nad jeziora Genezaret, wybierz także wśród nas robotników do winnicy swojej.

Ty powiedziałeś: “Uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem” – wybierz i wezwij z pokornego ludu naśladowców Twoich. Odwieczna Mądrości, Potomku królewskiego rodu, tylko Ty sam potrafisz powołać narzędzia na wzór św. Pawła Apostoła, które pokażą światu potęgę Twej łaski i głosić będą narodom Twą miłość i pokój.

Zbawicielu drogi, poślij Apostołów swoich, aby strzegli w duszach drogocennego ziarna powołania. Nakłoń, Dobry Pasterzu, rodziców i wychowawców, aby je pielęgnowali z poczuciem najwyższej odpowiedzialności. Bądź światłem wszystkich, którzy w Twoim Imieniu mają dokonać wyboru, aby czynili to w duchu miłości Twojego Serca i najgłębszej trosce o dobro Twojej Owczarni. Z seminariów i domów zakonnych uczyń prawdziwe Wieczerniki, gdzie Ty sam będziesz Rządcą, Nauczycielem i Wychowawcą.

Tym, którzy usłyszą Twój głos: “Pójdź za Mną” – daj odczuć radość i pokój w ciągłym doskonaleniu życia i zadośćuczynieniu za swoje i bliźnich słabości. Wspieraj ich łaską Ducha Świętego.

Ty sam pomnażaj owoce ich apostolskich trudów, użycz wytrwania w świętych postanowieniach i bądź dla nich obfitą nagrodą.

Więcej modlitw za kapłanów (kliknij w poniższy banner):


Modlitwa o beatyfikację Jana Pawła II

Boże w Trójcy Przenajświętszej,
dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Jana Pawła II,
w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości.
On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi,
ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość,
która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski,
o którą prosimy z nadzieją, że Twój Sługa Papież Jan Paweł II,
zostanie rychło włączony w poczet Twoich świętych.
Amen.

Więcej tekstów modlitw – kliknij

Scroll To Top

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. więcej informacji

Polityka Plików Cookies / Polityka Prywatności

Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Pliki cookies (tzw. ciasteczka) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.

Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a) Dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb
b) Tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości
c) Utrzymania sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła

W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:

a) niezbędne pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu
b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
c) wydajnościowe pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu
d) funkcjonalne pliki cookies, umożliwiające zapamiętanie wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
e) reklamowe pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.

Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.

Zamknij