Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie

Szczególny czas listopadowy

W czwartek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy poprzez święte życie zjednoczyli się z Bogiem i cieszą się chwałą nieba. Do tradycji należy również odwiedzanie cmentarzy i modlitwa za zmarłych.
W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszej parafii odprawiane będą wg następującego porządku: 7.00, 8.30,10.00, 11.30 i o 14.30 na cmentarzu parafialnym połączona z procesją za zmarłych. W dniu tym nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 i 20.00!.
Okazja do spowiedzi przed świętami we wtorek i w środę od godz. 17.00 – 19.00.
W dzień zaduszny Msze św. w naszej parafii o godz. 7.00, 8.00 dodatkowa Msza św., o godz. 10.00 w dużym kościele i godz. 18.00 za wszystkich wiernych zmarłych wspominanych w wypominkach. Po Mszy św. wypominki połączone z Adoracją Najśw. Sakramentu. Nie ma Mszy św. na cmentarzu.
W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych w czyśćcu cierpiących. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
Kartki na wypominki za zmarłych wyłożone są w wejściu do kościoła. Prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk. Zgodnie z tradycją tej parafii przyjmujemy tzw. wypominki zwykłe i roczne. Wypominki można składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Różaniec z wypominkami codziennie od 3 do 8 listopada o godz. 17.30. W Dzień Zaduszny różaniec za wszystkich zmarłych wspominanych w wypominkach wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 w kościele.

Scroll To Top

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. więcej informacji

Polityka Plików Cookies / Polityka Prywatności

Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Pliki cookies (tzw. ciasteczka) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.

Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a) Dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb
b) Tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości
c) Utrzymania sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła

W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:

a) niezbędne pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu
b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
c) wydajnościowe pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu
d) funkcjonalne pliki cookies, umożliwiające zapamiętanie wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
e) reklamowe pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.

Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.

Zamknij