Wakacje mogą nam wiele powiedzieć o naszej wierze…

Dla uczniów szkół podstawowych i średnich, a także studentów rozpoczął się czas wakacji. Wielu w tym czasie skorzysta także z wypoczynku urlopowego. Na ten wyjątkowy czas w ciągu roku swoje przesłaniu do mieszkańców Archidiecezji Łódzkiej skierował arcybiskup Grzegorz Ryś, który wzywa, by każdy bez wyjątku w tym czasie odpoczął, i by skorzystał z wakacji oraz przeżył je razem ze swoimi bliskimi i z Jezusem!
– Najważniejsze wakacie jakie w życiu przeżywałem, to były wakacje z rodzicami, z mamą i z tatą. Wiem jak bardzo wielu dzieciom tego brakuje i jak bardzo by tego chciały. Więc ucieszcie się wypoczynkiem. Ucieszcie się rodziną na odpoczynku – to jest wyśmienity czas!
Metropolita łódzki zauważa, że – wypoczynek pokazuje nam też kim jest Jezus w naszym życiu! Wtedy, gdy pracujemy od rana do nocy, tłumaczymy się, że nie mamy czasu. Wakacje są po to, by hojnie dać ten czas Jezusowi – dać go sobie w spotkaniu z Nim. Wakacje mogą nam wiele powiedzieć o naszej wierze. – podkreślił.
– Zmierzmy się wszyscy z czasem wakacji, abyśmy wyszli z tego egzaminu na plus! Bardzo serdecznie wam błogosławię na te wakacje!

(tekst: archidiecezja.lodz.pl – jeśli chcesz posłuchać całej wypowiedzi ks. arcybiskupa Rysia – kliknij tu)