Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie

Kurs Alfa – Ty też masz pytania?

Zapraszamy na Kurs Alfa dla Młodzieży oraz na Kurs Alfa dla Dorosłych w naszej parafii, które rozpoczną się 9 września 2019 roku.

Kursy odbywać się będą w domu parafialnym w poniedziałki w godzinach 19:00-21:00.

Zapisy są dostępne
Dla dorosłych: Wypełnij formularz
Dla młodzieży: Wypełnij formularz

Zaproszenie na Kurs Alpha dla Młodzieży

KURS ALFA

Co to jest?
Kurs Alfa to cykl 11 spotkań o Chrześcijaństwie. Ale nie tylko. Alfa to próba spojrzenia na temat wiary z zupełnie innej strony. To wymiana doświadczeń, ciekawi ludzie, zabawa i dyskusje o sprawach, które być może od dawna Cię nurtują.

Kolacja
Każde spotkanie rozpoczyna się kolacją. Co ważne, podczas posiłku nie będziesz czuł się samotnie. Otwartość na drugiego człowieka i życzliwa atmosfera to ważny element tej części spotkania.

Wykłady 
Kolejnym punktem programu jest wykład. To doskonała okazja, by poszerzyć i uporządkować swoją wiedzę, a przy okazji dobrze się bawić. Podczas prelekcji dowiesz się m.in. czym jest chrześcijaństwo, jaki związek ma z naszym życiem Jezus, jaki sens ma nasze życie. Ale nie tylko. Dowiesz się także, dlaczego menedżer szybko przepłynął basen, poznasz historię pewnej miłości oraz odpowiesz sobie na pytanie dotyczące Twoich… butów.

Dyskusja 
Po wykładzie odbywają się spotkania w małych grupach dyskusyjnych. To czas na wypowiedzenie własnych opinii i wątpliwości, wysłuchania zdania innych. Zasada obowiązująca w tej części spotkania to: możesz zapytać o wszystko. Alfa to miejsce, gdzie żadne pytanie nie jest zbyt naiwne czy niestosowne. Spotkanie w grupie to również okazja do poznania bliżej innych ludzi.

Dzień Alfa
W trakcie kursu organizowany jest Dzień Alfa. Wspólny wyjazd to doskonała okazja do poznania nie tylko innych ludzi ale również i siebie.

Ile kosztuje?
Kurs Alfa jest całkowicie bezpłatny.

Dla kogo?
Kurs Alfa jest dla wszystkich. Każdy jest mile widziany bez względu na wiek, wykształcenie czy przekonania. Możesz przyprowadzić również swoich znajomych.

Opieka nad dziećmi
W trakcie kursu zapewniamy opiekę nad dziećmi (od 3 roku życia).

Tematy spotkań
09.09.2019 – Czy jest w życiu coś więcej?
16.09.2019 – Kim jest Jezus?
23.09.2019 – Dlaczego Jezus umarł?
30.09.2019 – Na czym opiera się nasza wiara?
07.10.2019 – Dlaczego i jak się modlić?
14.10.2019 – Dlaczego i jak czytać Biblię
21.10.2019 – W jaki sposób Bóg nas prowadzi?
26.10.2019 – Wyjazdowy DZIEŃ ALFA (Kim jest Duch Święty?, Jak działa Duch Święty?, Jak mogę zostać napełnionym Duchem Świętym?, Jak najpełniej przeżyć życie?)
28.10.2019 – Jak przeciwstawiać się złu?
04.11.2019 – Dlaczego i jak mówić innym o Jezusie?
18.11.2019 – Czy Bóg dzisiaj uzdrawia?
25.11.2019 – A co z Kościołem?

Alfa w kontekście katolickim.
„Alfa to bardzo ciekawa inicjatywa, w której świeccy pomagają odnaleźć żywą wiarę swoim koleżankom i kolegom. Widzę, że przynosi dobre owoce. Spotkania Alfy odpowiadają na wielką potrzebę ukazywania żywego Chrystusa. Życzyłbym sobie, aby wszyscy młodzi ludzie mogli zapoznać się z Kursem Alfa!” (Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski)

Zapisy
Dla dorosłych (lista jest już pełna, możliwe są zapisy na listę rezerwową): Wypełnij formularz
Dla młodzieży: Wypełnij formularz

Kontakt
info@alfazukowo.pl

Więcej informacji
Można znaleźć na stronie polska.alpha.org

Strona dostępna także pod adresem: alfazukowo.pl

Schola Parafialna “Norbertańska Nutka” przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żukowie

logo-schola
Króluj nam Chryste!!

Witamy serdecznie na pod-stronie naszej scholi.

Schola dziecięca w naszej parafii działa już od wielu lat, pod opieką różnych opiekunów i w różnych składach. Obecny skład (który zaczął się formować w 2012 r.) to efekt ostatnich lat grania i śpiewania na chwałę Pana Boga – przede wszystkim podczas niedzielnych Mszy Św. z udziałem dzieci (kiedyś żukowskie 13-stki, obecnie Msze św. o godz. 11:30), ale też podczas wydarzeń parafialnego duszpasterstwa dzieci (dni skupienia, wyjazdy ERM/ODB i scholi, obchody wspomnienia św. Urszuli czy św. Stanisława Kostki, parafialny festyn z okazji Dnia Dziecka itp.). W 2015 roku (dokładnie 14.11.2015) nasza schola uczestniczyła w gdańskiej Cecyliadzie, gdzie otrzymała wyróżnienie za debiut, jednak branie udziału w konkursach czy przeglądach nie jest naszym głównym celem. Najważniejsze jest dla nas uwielbianie śpiewem Boga… i wspólne przebywanie 🙂
Osiągnięciem jest to, że coraz lepiej modlimy się śpiewem, grą, tańcem… i wciągamy w to innych.

Zapraszamy wszystkich, którzy mają talenty muzyczne i chcą je rozwijać grając lub śpiewając na chwałę Pana Boga. Próby scholi odbywają się w soboty o godz. 9.30 w sali domu parafialnego. Posługa – podczas Mszy Św. niedzielnej o godz. 11:30. Do współpracy zapraszamy nie tylko dzieci, ale też młodzież i dorosłych – nawet dla osób mniej muzycznych znajdzie się zajęcie 🙂
Obecnie w scholi gra i śpiewa ok. 40 osób.

logo-schola_fragm
Aktualności

20.06.2019 – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Żukowie
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa była okazją aby pójść za Jezusem ulicami Żukowa, wspólnie modlić się, śpiewać, adorować Go… Mieszkańcy Żukowa, parafianie obu parafii i goście, pięknie pokazali swoją wiarę.
Tego samego dnia, w uroczystość Bożego Ciała, po raz pierwszy w historii Żukowa odbył się plenerowy koncert uwielbienia: Wielkie Żukowskie Uwielbienie „Żyć to Chrystus”. Już od godziny 18:30 przed sceną postawioną na boisku przy kościele rozpoczęliśmy radosne śpiewy i tańce na chwałę Boga… W tej części poprowadziła nas ekipa Worship Style, a następnie zjednoczone siły Lux Mundi, scholi z Leźna “Kwiatki Karoliny” i scholi z Żukowa “Norbertańskie nutki”.
Od samego początku przed sceną radośnie śpiewało i tańczyło wielu naszych parafian i gości, a z każdą minutą było nas coraz więcej. Było naprawdę bardzo radośnie!
Wielkie Żukowskie Uwielbienie było przede wszystkim czasem wspólnej modlitwy – mogliśmy w tym czasie śpiewać, słuchać świadectw, a także adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W śpiewie i modlitwie poprowadziły nas osoby na co dzień posługujące w naszej i okolicznych parafiach, a także nasi duszpasterze. Przygotowane było też kilka niespodzianek. Każdy z uczestników mógł namacalnie “podpiąć się” do promieni Bożego Miłosierdzia, a także włączyć się w wielkie dzielenie chleba.
To był wyjątkowy wieczór. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić go razem z Jezusem!

Więcej relacji (foto/filmy) z tego wydarzenia znajduje się na parafialnym fanpage na FaceBook: https://www.facebook.com/wnmpzukowo/

15.12.2018 – Dzień Skupienia scholiWczoraj nasza schola podczas swojego dnia skupienia przygotowywała się do śpiewania kolęd, a w trakcie tego – wspólnie z Oazą Dzieci Bożych – przygotowała drobne niespodzianki dla naszych parafialnych chorych – osób odwiedzanych co miesiąc przez naszych księży i szafarzy z Panem Jezusem. Dla wszystkich Parafian dzieci przesyłają wieeelkie serce 🙂

 

Koniec wakacji!

Kończą się wakacje, więc schola “Norbertańska Nutka” już cieszy się na wspólne śpiewanie Panu Bogu na Mszy Św. niedzielnej o godz. 11:30.
Pierwsza Msza z udziałem scholi – 2. września 2018. Pierwsza po wakacjach próba: 1. września 2018 o godzinie 9:30 w salce (lub w kościele).
Zapraszamy dzieci i młodzież – śpiewających, grających na instrumentach, ale też chętnych do pomocy technicznej. Mile widziani również dorośli gotowi do pomocy.

Zbliża się Wielkanoc – przypominamy sobie utwór NieMaGoTu – “Prawdziwie nie ma Go tu”:

Warsztaty u Mocnych w Duchu dla gimnazjum i liceum
W ostatni weekend (2-4.02) w Łodzi odbyły się warsztaty muzyczno-formacyjne prowadzone przez Mocnych w Duchu – ekipę Ewangelizatorów, których mieliśmy możliwość gościć w grudniu w naszej parafii.
Wśród ok. 230 uczestników łódzkich warsztatów znalazła się też mocna reprezentacja naszej scholi.
Każdego dnia w podziale na grupy (wokalna i instrumentalne) mieliśmy długie i pracowite próby, poznawaliśmy nowe utwory, ćwiczyliśmy też te, które już znamy, uczyliśmy się nowych głosów i jeszcze piękniejszego ich wykonywania.
Jednak oprócz muzyki, warsztaty dały nam też porządny pokarm dla naszego ducha. Piątek był dniem Alfa – w małych grupkach zadawaliśmy sobie wiele pytań i wspólnie szukaliśmy na nie odpowiedzi. Sobota była dniem ignacjańskim (w końcu Mocni w Duchu są formowani przez Jezuitów) – zaczęliśmy ten dzień od medytacji Słowa Bożego, a w jego drugiej części dowiedzieliśmy się więcej o duchowości ignacjańskiej, ćwiczeniach duchowych i mogliśmy doświadczyć ciszy – dla wielu była to chyba najdłuższa godzina tych warsztatów.
Każdego dnia uwielbialiśmy Boga tańcem i śpiewem, modliliśmy się też na Mszach Świętych. Oczywiście znalazł się też czas na zabawę – była “Bitwa o Pampelunę” oraz najważniejszy punkt: Piżama Party!
W niedzielę wszystkie grupy zaprezentowały pozostałym efekt swojej pracy warsztatowej. Każda prezentacja była niesamowita. Trzy dni minęły nam błyskawicznie – już myślimy, jak szybko wrócić do Łodzi (mamy zaproszenie, aby współtworzyć wydarzenie dla młodzieży, które w marcu jest planowane w Łodzi). Chcemy też jak najszybciej podzielić się efektami naszej pracy z resztą scholi i Parafianami. Do zobaczenia w niedzielę!

Warsztaty u Mocnych w Duchu dla dzieci
23. września 2017 część naszej scholki uczestniczyła w jednodniowych warsztatach organizowanych i prowadzonych w Łodzi dla dzieci przez zespół Mocni w Duchu. Wspaniały czas, spędzony w gronie łącznie ok. 1000 dzieci z opiekunami. W planie praca warsztatowa (w podziale na grupy wiekowe i tematyczne – śpiew, taniec, instrumentalne), Msza, zabawy, obiad i na koniec prezentacja poszczególnych warsztatów.
Niesamowite jest patrzeć na kościół wypełniony dzieciakami, które z całych sił wyśpiewują chwałę Bogu, których zachowanie zdecydowanie przeczy temu, że Kościół jest nudny i skostniały, a dzieciom i młodzieży nic się nie chce. Wystarczy z nimi być, poświęcić im trochę czasu i uwagi, a można bardzo szybko oglądać cuda :))
Dorzucamy filmik z prezentacji grupy “taniec” (nie było to w czasie liturgii, tylko podczas prezentacji grup) – aby obejrzeć film należy kliknąć na zdjęcie poniżej.
Dziękujemy Organizatorom za przygotowanie tego wydarzenia oraz naszemu Ks. Proboszczowi za to, że był w Łodzi z nami!
Następne warsztaty – tym razem dla trochę starszych – już w lutym. My się wybieramy. Ktoś jeszcze?

Koniec wakacji!
Z początkiem września Schola “Norbertańska Nutka” wraca do posługi podczas Mszy Św. o godz. 11:30. W związku z tym zapraszamy wszystkich należących do scholi, a także tych, którzy chcą do niej dołączyć, na pierwszą po wakacjach próbę – w sobotę, 02. września 2017, o godz. 9:00 do salki parafialnej. Zapraszamy wszystkich chętnych, bez ograniczeń wiekowych, do chwalenia Boga naszą grą i śpiewem!
Przygotowane są już nowe śpiewniki oraz nowe piosenki, których będziemy się uczyć.
Zapraszamy zarówno śpiewających, jak i grających. Także osoby “mniej muzyczne” mają tu co robić – nadal prosimy Boga o osoby z talentem technicznym do rozstawiania i ustawiania nagłośnienia (tu także kilka nowości w nowym roku!).
Zapraszamy serdecznie!

Wyjazdy – nie tylko wakacyjne!
Zapraszamy wszystkie dzieci (szczególnie należące do wspólnot Oazy Dzieci Bożych oraz Scholi) na „Dziecięcą Majówkę” – Dzień Wspólnoty Oaz Dzieci Bożych Archidiecezji Gdańskiej. „Majówka” odbędzie się w sobotę, 27.05.2017 w parafii pw. św. Andrzeja Boboli (Gdynia Obłuże). Wspólny wyjazd z Żukowa o godz. 14:00, powrót ok. godz. 20:00. Dzieciom mogą także towarzyszyć ich rodzice. W planie: wspólne gry i zabawy (m.in. dmuchany zamek, malowanie, śpiew, filmowanie z drona, oglądanie bajek), praca w grupach tematycznych, występ iluzjonisty, nabożeństwo majowe, Msza Święta, poczęstunek. Koszt wyjazdu 10 PLN. Konieczne zapisy – najpóźniej do niedzieli 21.05. Zapisy i szczegółowe informacje dostępne w zakrystii.

01.04.2017 (sobota) od godz. 9:00 do ok. godz. 14 w salce oraz na parafialnschola_flagiym dziedzińcu nasza parafialna schola intensywnie ćwiczyła w ramach dnia skupienia pod hasłem „Świętowanie ze Zmartwychwstałym”.

Uczyliśmy się nowych piosenek… i nie tylko 🙂
W planie były:
– wspólna modlitwa
– przygotowanie śpiewu na okres Zmartwychwstania
– nauka nowych piosenek
– ćwiczenia emisji głosu
– zabawy plastyczno-integracyjne
– ciepły posiłek

Kto zgadnie, co szykujemy na Wielkanoc? 😉

Chętnych do dołączenia do scholi zapraszamy na nasze sobotnie próby o godz. 9:00.

Plan spotkań SCHOLI na IV-VI. 2017
16.04 (niedz) – NIEDZIELA WIELKANOCNA – WOLNE (o 11:30 śpiewa p. Organista)
17.04 (pn) – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – śpiew na Mszy o 11:30 (zbiórka ok. 11:15)
22.04 (sob) – próba o 9:00
23.04 – śpiew na Mszy o 11:30 (zbiórka ok. 11:15)
29.04 (sob) i 30.04 (niedz) – WOLNE (nie ma próby / „majówka”, o 11:30 śpiewa p. Organista)
06.05, 13.05, 20.05, 27.05, 03.06, 10.06 (sob) – próba o 9:00
07.05, 14.05, 21.05, 28.05, 04.06, 11.06 (niedz) – śpiew na Mszy o 11:30 (zbiórka ok. 11:15)
17.06 (sob) – ostatnie spotkanie przed wakacjami – uroczyste zakończenie roku formacyjnego
18.06 – śpiew na Mszy o 11:30 (zbiórka ok. 11:15)
25.06 – śpiew na Mszy o 11:30 (zbiórka ok. 11:15)


Warsztaty formacyjno-muzyczne dla młodzieży w Łodzi

W dniach 27-29. stycznia w Łodzi wspólnota “Młodość – Lubię to!” i zespół Mocni w Duchu poprowadziła warsztaty formacyjno-muzyczne dla młodzieży w wieku gimnazjum i liceum. Wśród ponad 200 uczestników znalazło się też 9 osób z żukowskiej scholi.
Zależnie od zainteresowań i talentów uczestniczyliśmy w wybranych warsztatach: gitary, perkusji i śpiewu. Na program dnia – oprócz pracy muzycznej – składał się też czas wspólnych modlitw, pracy w grupkach, ale też zabawy i odpoczynku. Organizatorzy przygotowali dla nas wiele niespodzianek, w tym wieczorny Exodus na spotkanie z Bogiem czy międzynarodowe Bal-e-ty ze Świętymi. Warto wspomnieć też całe góry pizzy na sobotni obiad 🙂 , a do tego wiele wspomnień i wrażeń – radość z poznania innych osób zakochanych w Bogu, zachwyt profesjonalizmem muzyków z zespołu Mocni w Duchu czy zadziwienie, jak pięknie można chwalić Boga nie tylko grą czy śpiewem, ale też tańcem, a nawet rapowaniem (jak ojciec Paweł) czy radosnym świadectwem (jak Paulina czy inne osoby ze Wspólnoty Młodość – Lubię to!).
Wracamy do domu pełni nie tylko zachwytu, ale też nowych pomysłów! Zaczynamy też odliczać czas do grudnia, gdy Mocni w Duchu zawitają do Żukowa!
Wspomnienia uczestników warsztatu – w artykule (kliknij, żeby przejść).
Kilka fotek:
a555bal a20170128_160748
a20170128_164529 a20170128_164747
a20170128_164914 a20170128_165229
a20170128_165824 a20170128_165845
a20170129_130400

ang_sypieSpotkanie opłatkowe
W tym roku dłużej wyczekiwane, ponieważ opłatkiem dzieliliśmy się już po świętach, za to w pięknej, już świątecznej atmosferze – 7. stycznia 2017. Rodzice zadbali, aby na stołach znalazło się mnóstwo pyszności, dzieci pięknie przygotowały nakrycia, Ks. Proboszcz własnoręcznie parzył kawę, a my wszyscy w rodzinnej atmosferze złożyliśmy sobie życzenia, a następnie wspólnie kolędowaliśmy. Śpiewy były i po polsku, i po węgiersku… i po góralsku. Gitara wędrowała z rąk do rąk… Nasze spotkanie rozpoczęło odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa oraz inscenizacja z udziałem dzieci (i jednego Taty) 🙂 (tu można ją sobie przypomnieć – Opowieść Bożonarodzeniowa z naszego spotkania opłatkowego)
Jak dobrze tak wspólnie świętować! Życzymy sobie, aby cały nowy rok był tak piękny jak otwierające go nasze wspólne świętowanie!

„Oczekiwanie na Króla”
Aby dobrze przygotować się do adwentowego czasu oczekiwania na narodziny Jezusa dzieci należące do naszej scholi parafialnej wzięły udział w dniu skupienia pod hasłem „Oczekiwanie na Króla” (odbył się w budynku szkoły parafialnej w Żukowie dnia 12.11.2016 od godz. 9:00 do ok. godz. 14).
W planie znalazły się:
– wspólna modlitwa
– przygotowanie śpiewu na najbliższe niedziele
– nauka nowych piosenek do śpiewania podczas Adwentu
– ćwiczenia emisji głosu z naszym gościem
– zabawy plastyczno-integracyjne
– ciepły posiłek

Kilka nowych piosenek, których uczyliśmy się tego dnia (kliknij na poniższy link, aby przejść do nagrania):
Oto idzie mój Bóg, oto idzie mój Król
Nim nadejdzie święta noc
Panie przyjdź, cały jestem oczekiwaniem
Przyjdź Jezu, przyjdź, czekamy dziś
Wody Jordanu weselcie się
Stoję dziś
Lud Twój, Panie, lud pielgrzymi

„Nie lękaj się!”
W listopadzie słyszymy w czytaniach mszalnych o różnych trudnych wydarzeniach. Ale w tym wszystkim pamiętamy, że Pan Bóg nad nami czuwa. Dlatego nauczyliśmy się nowej piosenki z repertuaru Arki Noego:
Nie lękaj się!

logo-schola_fragm
Zasoby

Śpiewnik
Nasz śpiewnik stale się rozrasta. Tu dostępna jest wersja doc z listopada 2016:
śpiewnik

Dla gitarzystów
Stale doskonalimy nasze umiejętności.
Warto zajrzeć na stronkę: Gitara dla początkujących
a tu można pobrać plik z rozrysowanymi chwytami – do samodzielnej nauki: chwyty

Ruch Światło-Życie

Jesienne diecezjalne spotkanie Oazy Dzieci Bożych 

5 października (sobota) od godz. 11.00 do ok. 15.00 odbędzie się w naszej parafii w Żukowie.
Zapraszamy wszystkie dzieci, najlepiej razem z rodzicami, do wspólnego świętowania!
Cały ten czas spędzimy wspólnie z innymi dziećmi, które na ten dzień przyjadą do Żukowa z całej Archidiecezji Gdańskiej. W planie: praca w małych grupach, posiłek (zupa), konferencje dla dzieci i dla rodziców, Msza Św., agapa na słodko (mile widziane co-nieco na wspólny stół).
Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Ruch Światło-Życie – Oaza Dzieci Bożych

Spotkania Oazy Dzieci Bożych odbywają się w soboty o godz. 11:00 w Sali domu parafialnego. Zapraszamy dzieci od II do V klasy szkoły podstawowej!
Na spotkania Oazy (ODB) zapraszamy wszystkie te dzieci które chcą ciekawie spędzić czas, poznać nowych kolegów i koleżanki, a równocześnie coraz lepiej poznawać Jezusa. Planujemy dużo ciekawych spotkań, zabaw, wyjazdów…


13.09.2019 – Rozpoczęcie roku formacyjnego 2019/2020

Wrzesień to nie tylko powrót do szkoły, ale też rozpoczęcie kolejnego roku formacyjnego naszych grup duszpasterskich. W ostatni piątek, 13-09-2019, swój rok pracy rozpoczęła żukowska Oaza – dzieci i młodzież. Rozpoczęliśmy modlitwą podczas wieczornej Mszy Św. (było pięknie i uroczyście), a następnie w salce wspominaliśmy wakacje (wspaniałe fotki), jedliśmy słodycze i wspólnie śpiewaliśmy i tańczyliśmy.
W nowym tygodniu już zaczynamy spotkania – ODB (dzieci do 5 klasy) w sobotę 21-09 o 11:00 w salce, a młodzież (od VI klasy wzwyż) w piątek 20-09 o godz. 19:00 w kościele św. Jana.
Zapraszamy dzieci i młodzież chcącą dołączyć do Oazy – naprawdę warto!


15.12.2018 – Dzień Skupienia scholi

Wczoraj nasza schola podczas swojego dnia skupienia przygotowywała się do śpiewania kolęd, a w trakcie tego – wspólnie z Oazą Dzieci Bożych – przygotowała drobne niespodzianki dla naszych parafialnych chorych – osób odwiedzanych co miesiąc przez naszych księży i szafarzy z Panem Jezusem. Dla wszystkich Parafian dzieci przesyłają wieeelkie serce 🙂

06.10.2018 – Modlitwa św. Jana Pawła II o dary Ducha Świętego
Drżącą ręką, niewyraźnym, chybotliwym charakterem pisma Jan Paweł II zapisał na rok przed swoją śmiercią osobistą modlitwę do Ducha Świętego, którą modlił się przez całe życie. Tę modlitwę podyktował przyszłemu papieżowi jego ojciec, jeszcze przed wojną. A jak wiele lat później wspominał sam Jan Paweł II, wywarła ona wielki wpływ na jego życie.

Duchu Święty, proszę Cię
o dar Mądrości do lepszego poznawania Ciebie i Twoich doskonałości Bożych,
o dar Rozumu do lepszego zrozumienia ducha tajemnic wiary świętej,
o dar Umiejętności, abym w życiu kierował się zasadami tejże wiary,
o dar Rady, abym we wszystkim u Ciebie szukał rady i u Ciebie ją zawsze znajdował,
o dar Męstwa, aby żadna bojaźń ani względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać,
o dar Pobożności, abym zawsze służył Twojemu Majestatowi z synowską miłością,
dar Bojaźni Bożej, abym lękał się grzechu, który Ciebie, o Boże obraża.
Amen.
Plan spotkań ODB na V-VI.2018
W tym roku Oaza Dzieci Bożych będzie szczególnie zaprzyjaźniać się z Duchem Świętym, dlatego na ostatnim spotkaniu poznawaliśmy właśnie tę modlitwę. A oto, jak wygląda w interpretacji dzieci:

Przypominamy, że spotkania żukowskich grup ODB odbywają się w każdą sobotę od 11:00 do ok. 12:30 w salce parafialnej. Zapraszamy dzieci z klas II-VI.

Plan spotkań ODB na V-VI.2018
28.04 (sob) – spotkanie o 10:30
05.05 (sob) – spotkanie o 10:30 – w ramach spotkania wyjazd:
Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież (szczególnie ministrantów, scholę i ODB, ale nie tylko!) na majowy wyjazd pielgrzymkowo-rekreacyjny do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej (Gdańsk-Sobieszewo) dnia 05.05.2018 (sobota).
W planie: wizyta w sanktuarium, rekreacja nad morzem, ognisko. Przejazd z Żukowa zamówionym autobusem: wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 10:30, powrót ok. 16:00. Koszt 15 PLN. Konieczne zapisy najpóźniej do niedzieli 29.04 (kartki do zgłoszeń dostępne w biurze parafialnym).
12.05 (sob) – spotkanie o 10:30
19.05 (sob) – spotkanie o 10:30
26.05 (sob) – spotkanie o 10:30
02.06 (sob) – Dzień Dziecka Bożego (szczegóły będą podane w ogłoszeniach parafialnych) – nie ma spotkania
09.06 (sob) – spotkanie o 10:30
10.06 (niedziela) – wyjazd na Diecezjalny Dzień Wspólnoty
16.06 (sob) – 9:30 – ostatnie spotkanie przed wakacjami uroczyste zakończenie roku formacyjnego

05.05.2018 – Majówkowy wyjazd do Sobieszewa
W ostatnią sobotę ponad 40 dzieci z naszej parafii (w tym ministranci oraz schola i ODB) wraz z opiekunami wyjechało na majowy wyjazd pielgrzymkowo-rekreacyjny do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej (Gdańsk-Sobieszewo). Poszczególne grupy realizowały krok po kroku kolejne zadania gry terenowej na terenie rezerwatu Ptasi Raj oraz na sobieszewskiej plaży. Zgodnie z planem odwiedziliśmy też Sanktuarium, gdzie powitani przez Ojca Macieja wysłuchaliśmy piękną opowieść o objawieniu w La Salette, wspólnie pomodliliśmy się we wszystkich naszych intencjach i zakończyliśmy dzień przy ognisku na terenie saletyńskiej parafii.
Uczestnikom wyjazdu tak się podobało, że pewnie, gdyby to od nich zależało, zostaliby tam jeszcze na kilka dni 😉 Ojców Saletynów zachowujemy w naszej modlitewnej pamięci, ale zachowujemy także myśli, które dzieci same zapisały (notując to, co zapamiętały i czym chcą się dzielić dalej): “że każdy grzech to jak przybicie Jezusa do krzyża”, “że trzeba się starać być dobrym a nie złym”, “ważne jest by się modlić” i “warto wyjeżdżać na wycieczki, warto chodzić do kościoła i wierzyć w Boga”!

28.04.2018 – “Piknik u Mamy”
Zgodnie z naszą tradycją, zaczynamy maj od “Pikniku u Mamy”, rozkładając kocyki na trawniku u stóp żukowskiej figury Maryi Królowej… Bardzo lubimy ten czas pełen radości, gadania o wszystkim, zabawy i modlitwy. Dużo można się też dowiedzieć, np. czym Maryja karmiła Jezusa, jak wygląda ośmiornica i że (uwaga! tekst dnia!) “Brokuły to najgorsza rzecz na świecie, oprócz diabła” ;))))

21.03.2018 – Zapraszamy do zapisów na rekolekcje wakacyjne
Podstawowe informacje o rekolekcjach letnich dla ODB 2018: jest już aktywny formularz do zapisów na rekolekcje dla dzieci i młodzieży.
1. Zapisy TYLKO! przez formularz – link do formularza

Rekolekcje Wakacyjne


2. Dzieci z klas I-III – 23.06 do 29.06, koszt 300zł
3. Dzieci z klas IV-VI – 02.07 do 15.07, koszt 500zł
4. UWAGA! – dzieci, które w minionym roku uczestniczyły
w rekolekcjach ODB, a nie formują się w żadnej wspólnocie zostają automatycznie przesunięte na listę rezerwową. Zostaną zakwalifikowane na wolne miejsca w maju.

Przygotowania do Adwentu
Żukowska Oaza Dzieci Bożych już jest gotowa na roraty, a Ty?
(zapraszamy we wszystkie dni powszednie, o 6:45 – nie tylko dzieci!)

Plan spotkań ODB na II-III.2018
10.02 (sob) – spotkanie o 10:30
11.02 (niedz) – wyjazd na zabawę karnawałową do Sopotu / Op. Leśna (szczegóły będą w ogłoszeniach)
17.02 (sob) – spotkanie o 10:30
24.02 (sob) – spotkanie o 10:30
03.03 (sob) – spotkanie o 10:30
10.03 (sob) – spotkanie o 10:30
17.03 (sob) – spotkanie o 10:30

21.10.2017 – nietypowe spotkanie ODB
Nasze spotkania to nie tylko modlitwa. Dziś sprawdzaliśmy, czy dynia jest dobra, czy zła 😉 Nam wyszło że dobra – zgodnie z Rdz 1,31 😉
Zapraszamy do eksperymentu:

Składniki na 12 – 15 sztuk:
(wygląd można sprawdzić tu:https://www.facebook.com/wnmpzukowo/photos/a.886094671512529.1073741825.162147603907243/1344166339038691/?type=3&theater)
• 250 g mąki pszennej
• 1,5 łyżeczka proszku do pieczenia
• 1 łyżeczka sody oczyszczonej
• 3 łyżeczki cynamonu
• szczypta soli
• 130 g drobnego cukru do wypieków lub jasnego brązowego cukru
• 2 jajka
• 200 ml oleju słonecznikowego lub rzepakowego
• 200 g puree z dyni
• 1 jabłko (średniej wielkości) starte na tarce o dużych oczkach
Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.
W jednym naczyniu wymieszać składniki suche: przesianą mąkę pszenną z proszkiem do pieczenia i sodą oczyszczoną, cynamonem, szczyptą soli.
W drugim naczyniu lekko roztrzepać jajka, wymieszać z olejem, puree z dyni, startym jabłkiem i cukrem.
Połączyć zawartość obu naczyń i wymieszać rózgą kuchenną tylko do połączenia się składników.
Formę do muffinków wyłożyć papilotkami. Nałożyć do nich ciasta do około 3/4 wysokości papilotki. Piec w temperaturze 175ºC przez około 20 – 25 minut do tzw. suchego patyczka.
Wyjąć, wystudzić na kratce. Spróbować 🙂

13-14.10.2017 – parafialny dzień skupienia w Domu Rekolekcyjnym w Orlinkach
Ruch Światło-Życie, popularnie nazywany Oazą, zagościł na dobre w naszej parafii zaledwie rok temu. Wcześniej istniały jedynie kręgi małżeńskie Ruchu – Domowy Kościół.
Obecnie w grupach młodzieżowej Oazy oraz dziecięcej Oazy Dzieci Bożych jest już niemal 50 osób – i wciąż zapraszamy wszystkich chętnych, żeby dołączyć do tych grup (więcej informacji o spotkaniach – na podstronie Ruchu).
W ostatnich dniach nasza młoda Oaza miała swój parafialny dzień skupienia w Domu Rekolekcyjnym w Orlinkach. To był czas wspólnej modlitwy i zabawy. Poniżej kilka zdjęć z Orlinek.

Kolejną okazją do poznawania Ruchu będzie Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, który odbędzie się w Gdyni Małym Kacku dnia 22.10.2017 pod hasłem “Słudzy wybrani i posłani na wzór Chrystusa Sługi”
Będzie to spotkanie wszystkich grup Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Gdańskiej: Oazy Dzieci Bożych, Oazy młodzieżowej (OND/ONŻ) oraz Kościoła Domowego. Będzie to czas wspólnej modlitwy i integracji grup z różnych parafii. W planie: przedstawienie, zajęcia w grupach przygotowane dla różnych grup wiekowych, Msza Św., posiłki (obiadowy oraz agapa na słodko), wspólne zabawy i modlitwa. Początek – zawiązanie wspólnoty – o godz. 13:30, zakończenie przewidywane ok. godz. 19:00. Należy zabrać ze sobą odpowiednie ubranie (część zajęć na zewnątrz), dobry humor i otwarte serce.
Dla grup z Żukowa zaplanowano wspólny wyjazd autokarem – wyjazd z Żukowa (parking przy kościele) o godz. 12:30, powrót ok. godz. 20.
Koszt wyjazdu – 10 PLN. Konieczne zgłoszenia – poprzez zwrot wypełnionej karty (tu do pobrania) do biura parafialnego najpóźniej do dnia 16.10.2017 (pn).

Koniec wakacji!
We wrześniu ODB wraca do regularnych spotkań. W związku z tym zapraszamy wszystkich należących do ODB, a także inne dzieci z klas II-V, które chcą dołączyć do naszych grup, na pierwsze po wakacjach spotkanie – w sobotę, 16. września 2017, o godz. 10:30 do salki parafialnej.
Szczególnie serdecznie zapraszamy dzieci, które w te wakacje uczestniczyły w wyjazdach i rekolekcjach oazowych, jednak nie jest to konieczne, aby dołączyć do ODB.

Wyjazdy – nie tylko wakacyjne!
Zapraszamy wszystkie dzieci (szczególnie należące do wspólnot Oazy Dzieci Bożych oraz Scholi) na „Dziecięcą Majówkę” – Dzień Wspólnoty Oaz Dzieci Bożych Archidiecezji Gdańskiej. „Majówka” odbędzie się w sobotę, 27.05.2017 w parafii pw. św. Andrzeja Boboli (Gdynia Obłuże). Wspólny wyjazd z Żukowa o godz. 14:00, powrót ok. godz. 20:00. Dzieciom mogą także towarzyszyć ich rodzice. W planie: wspólne gry i zabawy (m.in. dmuchany zamek, malowanie, śpiew, filmowanie z drona, oglądanie bajek), praca w grupach tematycznych, występ iluzjonisty, nabożeństwo majowe, Msza Święta, poczęstunek. Koszt wyjazdu 10 PLN. Konieczne zapisy – najpóźniej do niedzieli 21.05. Zapisy i szczegółowe informacje dostępne w zakrystii.

Ruch Światło-Życie – Oaza Młodzieżowa

Spotkanie oazowe dla młodzieży w piątek wieczorem. Rozpoczynamy od Mszy św. o 19.00 w kościele św. Jana, potem w sali domu parafialnego. Wszystkich młodych, którzy chcieliby dołączyć do oazy zapraszamy (od VI klasy szkoły podstawowej wzwyż).
Zapraszamy dzieci i młodzież chcącą dołączyć do Oazy – naprawdę warto!

 

Ruch Światło-Życie – Kręgi Domowego Kościoła (Kręgi Rodzin)

Krąg rodzin p.w. św. Ojca Pio – ks. Prałat Stanisław – spotkania według ustaleń
Krąg rodzin p.w. św. Józefa – spotkania według ustaleń
link do strony Ruchu Światło-Życie (kliknij)
link do strony Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie (kliknij)

Do poczytania

Opowieść Bożonarodzeniowa z naszego spotkania opłatkowego 07-01-2017
Pierwszy wyjazd żukowskiej wspólnoty oazowej

foska

20 lat minęło…

To już dziś, 4 października o godz. 18:00, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oddział Żukowo zaprasza wszystkich KSM’owiczów na obchody 20-lecia KSM.
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Gdańskiej zostało reaktywowane dekretem Księdza Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego 1 października 1993 roku. Nasz Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży powstał w październiku 1994 roku z inicjatywy ks. Ireneusza Baryły. Był on Asystentem do lipca 1997 r. Dziś KSM istnieje prawie we wszystkich diecezjach, liczy ok. 20 tys. członków zrzeszonych w ok. 1000 oddziałów parafialnych i kół środowiskowych. Podstawowe elementy tożsamości organizacyjnej to: godło i hymn, a także odznaka, sztandar, przyrzeczenie, legitymacja oraz hasło i pozdrowienie organizacyjne „Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie. Gotów!”. Patronami zaś Katolickiego Stowarzyszenia jest błogosławiona Karolina Kózkówna oraz św. Stanisław Kostka, patron młodzieży.
W KSM-ie potrafimy nie tylko bawić się, wygłupiać, ale także robić coś dobrego dla innych oraz modlić się. Będąc Stowarzyszeniem ogólnopolskim możemy więcej niż jednostka. Cokolwiek robimy pod szyldem KSM-u dajemy tym świadectwo o całym Kościele Katolickim i dlatego powinniśmy przestrzegać całej jego nauki, a więc nauki Chrystusa. Nasze zaangażowanie w KSM to możliwość zaangażowania w życie Kościoła.
Zapraszamy na nasze spotkania w każdy piątek o godz. 19:15 (salka nad muzeum parafialnym).

Niecodzienne spotkanie

Dziś, 04.10, podczas spotkania żukowskiej grupy Eucharystycznego Ruchu Młodych dzieciaki spotkały św. Tereskę ;)) Poznały życiorys świętej oraz to, w jaki sposób zdobywała swoją świętość. Nie zabrakło też płatków róż – i tych prawdziwych, którymi dosłownie byliśmy obsypani, jak i tych, które św. Tereska obiecała wszystkim – że będzie zsyłać deszcz płatków róż z nieba, wypraszając nam w obfitości Boże łaski.

Za tydzień dzieci spotkają… a… to znów będzie niespodzianka :)) Zapraszamy na spotkania ERM do salki nad muzeum parafialnym co sobotę o godz. 10:00!

Droga Krzyżowa w Matemblewie

Aby uczynić kolejny krok w wielkopostnej pracy formacyjnej, dnia 22.03.14 r. (sobota) 20-osobowa ekipa żukowskiego ERMu, Scholi i Dziecięcej Róży Różańcowej wybrała się na Drogę Krzyżową do Gdańska – Matemblewa.
Piękno Sanktuarium od razu wszystkich zauroczyło. Mieliśmy okazję zobaczyć kościół i przepiękną chrzcielnicę, obok której znajdowały się relikwie św. Faustyny oraz św. Joanny Beretty Mola. Zauważyliśmy także figury Matki Bożej Brzemiennej i błogosławionego Jana Pawła II. Warto również wspomnieć o przepięknym obrazie ukazującym sceny z Pisma Świętego, znajdującym się nad ołtarzem. Cała świątynia poprzez bogatą symbolikę swojego wyposażenia tętniła życiem, które przecież (jak uznaliśmy) jest bardzo ważne.
Głównym punktem naszej pielgrzymki była Droga Krzyżowa, w której towarzyszyliśmy Panu Jezusowi i zastanawialiśmy się nad naszym postępowaniem zatrzymując się przy kolejnych stacjach rozmieszczonych w pobliżu Sanktuarium wokół matemblewskiej polany.
Siostry ze Zgromadzenia Kanoniczek Ducha Świętego, zajmujące się kobietami i dziećmi w Domu Samotnej Matki przyjęły nas bardzo ciepło (dosłownie!). Wypiliśmy pyszną herbatkę wsłuchując się w słowa jednej z zakonnic, która opowiadała nam o ich działalności wspomagającej matki. Siostra pokazała nam również Okno Życia, które uratowało życie już niejednemu dziecku. Piękna opowieść Siostry mocno poruszyła serca – znalazło się wśród nas kilku ochotników na wolontariuszy w Domu.
Niespodzianką była Msza Święta w Oliwie, w małym kościółku św. Jakuba obok Katedry. Wszyscy uczestnicy wyjazdu wspaniale uczestniczyli we wspólnej modlitwie, także poprzez swój śpiew i skupienie. Dla wielu dzieci była to pierwsza okazja, aby podczas Mszy być tak blisko Ołtarza oraz przyjąć Komunię Św. pod dwiema Postaciami.

Dziękujemy Bogu za wspólnie spędzony czas, za ciepło, z którym przyjęły nas Siostry oraz za wspólnie przebytą z Panem Drogę Krzyżową.

Mamy nadzieję, że to nie była nasza ostatnia wizyta w Matemblewie!
(Agata)

Scroll To Top

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. więcej informacji

Polityka Plików Cookies / Polityka Prywatności

Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Pliki cookies (tzw. ciasteczka) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.

Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a) Dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb
b) Tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości
c) Utrzymania sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła

W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:

a) niezbędne pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu
b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
c) wydajnościowe pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu
d) funkcjonalne pliki cookies, umożliwiające zapamiętanie wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
e) reklamowe pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.

Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.

Zamknij