Gasić ogień wszelkiego rodzaju zła

“Macie gasić nie tylko ogień, który czasem trawi dorobek pokoleń, ale także ogień wszelkiego rodzaju zła! To program zobowiązujący, ale wiem, że go podejmiecie i będziecie płynąć pod prąd moralnego rozluźnienia, jakiego dziś powszechnie doświadczamy” – mówił abp Sławoj Leszek Głódź w sobotę, 15. września w Żukowie, podczas uroczystych obchodów 90-lecie OSP w Żukowie. Ks. Arcybiskup, wraz z kapłanami naszej parafii oraz licznie zgromadzonymi druhnami i druhami z OSP Żukowo dziękowali Bogu podczas uroczystej Mszy Św. za 90 lat istnienia jednostki, obejmując modlitwą objęli wszystkich tych, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas dla dobra innych.
Po Mszy św. odbyło spotkanie w Remizie,
Reportaż zdjęciowy z wydarzenia można obejrzeć na stronie Gosc.pl (kliknij aby przejść).

Naszym Strażakom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji pięknego jubileuszu. Niech święty Florian opiekuje się Wami jak najlepiej!

Kapłańskie Uwielbienie – Modlitwa za kapłanów Archidiecezji Gdańskiej

W kolejną niedzielę, 23 września o godz. 20:00 serdecznie zapraszamy na kolejne Kapłańskie Uwielbienie które tym razem będzie połączone ze Mszą święta którą rozpoczniemy. Naszą modlitwą będziemy obejmowali księży. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i włączenia się w tę modlitwę by nigdy ich nie zabrakło i by byli ludźmi na miarę Kapłaństwa Chrystusowego.
Kapłańskie Uwielbienie to cykl spotkań modlitewnych prowadzonych (modlitewnie i muzycznie) przez kapłanów Archidiecezji Gdańskiej. Spotkania odbywają się kolejno w różnych parafiach – tym razem w naszej.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Drugie “rodzinne spotkanie niedzielne” za nami

Dziś słuchaliśmy Ewangelii o tym, jak Jezus uzdrawia. Dlatego podczas drugiego już niedzielnego spotkania rodzinnego dzieci szkoliły się (trochę z przymrużeniem oka) z pierwszej pomocy w szkole Jezusa (a przy okazji miały niezłą zabawę), a dorośli mogli przy kawie i cieście na spokojnie porozmawiać o tym, jakim darem są małżonkowie dla siebie i o Bożym uzdrowieniu w małżeństwie.
Znów obie grupy – i dorośli, i dzieci – zgodnie stwierdziły, że to był dobry czas 🙂
Zapraszamy ponownie za miesiąc – w drugą niedzielę października (14.10), bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 11:30!

Martwi Cię koniec wakacji?

Dobra nowina jest taka, że z Bogiem wakacje są przez cały czas! 🙂
Pięknie pisze o tym Franciszek Kucharczak w artykule “Miejsce wytchnienia” z ostatniego Gościa Niedzielnego.

Autor przeciwstawia sobie oklepane hasła typu “nie ma wakacji od Boga” (które mogą kojarzyć wielu osobom bycie z Bogiem jako przykry obowiązek) prawdzie wynikającej ze słów samego Jezusa – choćby „Przyjdźcie do Mnie utrudzeni i obciążeni, a Ja was pokrzepię”. F. Kucharczak zauważa: “Dobra Nowina jest zawsze dobra i prowadzi wyłącznie do poprawy sytuacji człowieka. Jeszcze nie widziałem takiego, który wyszedłby zmordowany ze Mszy, albo takiego, którego wyczerpałaby adoracja Najświętszego Sakramentu.”

Może warto u schyłku wakacji ucieszyć się tą prawdą, że Bóg chce nam zawsze dawać dużo więcej, niż my jesteśmy w stanie Mu dać.

Aby przeczytać cały artykuł kliknij tu.