Zmiany w planie spotkań

Ze względu na różne wydarzenia w tych dniach, nie ma w tym tygodniu środowej modlitwy uwielbienia, a w sobotę nie będzie spotkania ODB ani próby scholi. Schola ma “wolne” także w niedzielę – na Mszy o godz. 11:30 tym razem będzie bardzo uroczyście 🙂

Kolejne Rodzinne Spotkanie Niedzielne już za tydzień!

Już za tydzień świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. W związku z tym, Msza św. o 11:30 nie będzie typową “Mszą z udziałem dzieci” (ze względu na uroczystości rocznicowe), ale Rodzinne Spotkanie Niedzielne odbędzie się jak zwykle – zapraszamy rodziców z dziećmi do salki na godz. 12:30. Będziemy czekać na Was z dobrym ciastem i kawą.
Spotkajmy się na wspólnym uwielbieniu, a następnie dla rodziców ciekawe spotkanie z zaproszonym gościem, a dla dzieci – zabawa z niespodziankami. Kończymy – jak zawsze – o godz. 14.

Organizacja ruchu na dzień 31.10 – 01.11

Urząd Gminy w Żukowie informuje o zmianie organizacji ruchu w rejonie cmentarza w Żukowie w okresie Święta Wszystkich Świętych. Zmiana organizacji ruchu wg załącznika mapowego obowiązywać będzie od godziny 12.00 dnia 31 października 2018r. do godziny 22.00 dnia 1 listopada 2018r.

Prosimy odwiedzających cmentarz, którzy będą się w tym czasie poruszać samochodami o zapoznanie się ze zmianami i o korzystanie z wyznaczonych parkingów w niedalekiej odległości cmentarza. Zmiana organizacji ruchu w tym czasie ma na celu usprawnienie ruchu pojazdów w okolicach cmentarza oraz zapewnienie bezpieczeństwa pieszym.

Szczególny czas listopadowy

W czwartek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy poprzez święte życie zjednoczyli się z Bogiem i cieszą się chwałą nieba. Do tradycji należy również odwiedzanie cmentarzy i modlitwa za zmarłych.
W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszej parafii odprawiane będą wg następującego porządku: 7.00, 8.30,10.00, 11.30 i o 14.30 na cmentarzu parafialnym połączona z procesją za zmarłych. W dniu tym nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 i 20.00!.
Okazja do spowiedzi przed świętami we wtorek i w środę od godz. 17.00 – 19.00.
W dzień zaduszny Msze św. w naszej parafii o godz. 7.00, 8.00 dodatkowa Msza św., o godz. 10.00 w dużym kościele i godz. 18.00 za wszystkich wiernych zmarłych wspominanych w wypominkach. Po Mszy św. wypominki połączone z Adoracją Najśw. Sakramentu. Nie ma Mszy św. na cmentarzu.
W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych w czyśćcu cierpiących. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
Kartki na wypominki za zmarłych wyłożone są w wejściu do kościoła. Prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk. Zgodnie z tradycją tej parafii przyjmujemy tzw. wypominki zwykłe i roczne. Wypominki można składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Różaniec z wypominkami codziennie od 3 do 8 listopada o godz. 17.30. W Dzień Zaduszny różaniec za wszystkich zmarłych wspominanych w wypominkach wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 w kościele.

Czas dla ducha

Warto pamiętać, że nie składamy się tylko z ciała, ale żyjemy też na płaszczyźnie duchowej. Jeśli karmić będziemy tylko ciało, nasz duch będzie – jak to pięknie ktoś określił – chory na duchową anoreksję.
Warto zwracać na możliwości karmienia naszego ducha – przede wszystkim Eucharystia, nie tylko w niedzielę (codziennie w naszym kościele o 7:00, 8:00, 18:00). Do tego nabożeństwa czy spotkania grup duszpasterskich.
Początek miesiąca to – jak zawsze – okazja do adoracji Jezusa, spowiedzi, dodatkowej modlitwy (w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.00. Msza św. dla dzieci o 16.30).
Zapraszamy na comiesięczne spotkania: w 1. sobotę miesiąca – otwarte spotkanie Wspólnoty Gwiazda Betlejemska dla całych rodzin i osób w różnym wieku (modlitwa, katecheza, Msza Św., agapa), a w 2. niedzielę miesiąca – Spotkania Rodzinne – spotkanie przy kawie dla rodziców + zabawa z niespodziankami dla dzieci.
Warto też pomyśleć o bardziej wyszukanym, specjalnym “daniu” dla ducha – może będzie to udział w Holy Wins, a może wyjazd na rekolekcje weekendowe do pobliskiego klasztoru?

Co prawda, w Żukowie nie mamy już Sióstr Norbertanek, ale w Żarnowcu Siostry Benedyktynki zapraszają serdecznie do przyjazdu do nich i odnajdywania Boga w zaciszu ich klasztoru (aby dowiedzieć się więcej – przeczytaj artykuł / kliknij tu).

Smacznego 🙂