Operacja Kingi – dziękujemy za pomoc

Otrzymaliśmy informację, którą z radością się dzielimy:
“Przesyłam informację o Kindze na której operację była zbiórka 15.08.2019. Udało się uzbierać pieniądze. Kinga już po operacji. Proszę podziękować parafianom za tak hojne datki dla Kingi. https://www.facebook.com/dzoan.pe/videos/2674036182648818/

Dziękujemy wszystkim za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia!
Bóg zapłać!

Różaniec

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie, przez cały październik na godz. 17.30 do kościoła parafialnego.
Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00 w kościele św. Jana.

Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy różańcowej.

Rodzinne Spotkania Niedzielne – 20.10.2019

Drodzy Małżonkowie, jak Wam idzie radzenie sobie z życiem na co dzień?
Może coś wymaga poprawy, a może jest tak dobrze, że moglibyście podzielić się z innymi swoimi rozwiązaniami?
A może po prostu zechcecie przyjść na dobre niedzielne ciasto i kawę i wspólnie z innymi małżeństwami spędzić miło 1,5 godziny?
Dla dzieci tradycyjnie przygotowujemy niespodziankę 🙂
Zapraszamy wszystkich!

Podziękowania i wspomnienia z Ukrainy

W niedzielę 22 września 14 osób z parafii w Żukowie i Leźnie wyjechało z konkretną misją do parafii w Janowie i południe jak Ukrainie gdzie pracuje nasz parafianin ksiądz Adam Littwitz. W ciągu kilku dni postanowiliśmy wymienić w kościele w Powidnie całą instalację elektryczną wraz z zamontowaniem mat grzewczych na ławkach nieogrzewanej świątyni.
W pewnym sensie w tym wyjeździe uczestniczyła cała nasza parafia, nie tylko wyjeżdżający wolontariusze. Bo przecież to Wy przygotowaliście wyprawki szkolne oraz ofiarowaliście w parafialnej zbiórce ponad 8000 zł, dzięki którym mogliśmy zakupić wszystkie materiały oraz zapłacić wynajem rusztowań i zakup farby na późniejsze malowanie. Bardzo wszystkim dziękujemy. Wyrażam wdzięczność naszej gminnej spółdzielni GS Żukowo, która wyposażyła nas we wspaniałe żukowskie wędliny (dzięki czemu nie musieliśmy obciążać i tak ubogiej parafii księdza Adama). Dziękuję także panu Grzegorzowi Hirsz i firmie HIRSTON za światła, które rozświetliły kościół w Janowie i Powidnie (nowoczesne ledowe reflektory) oraz firmie Elsta za wszystkie możliwe upusty w zakupie urządzeń elektrycznych i przewodów. Wszystkim chrześcijańskie Bóg zapłać!
Ks. Krzysztof
(pełna relacja z wyjazdu – w naszym biuletynie / kliknij, aby przejść)

Tęsknisz?

Już tyle dni kościół św. Jana jest zamknięty. Z tego powodu nie ma codziennej adoracji, a w październiku nie ma też adoracji nocnej pierwszopiątkowej…

Jednak mamy dobrą wiadomość.

W najbliższą środę 9.10 modlitwa uwielbienia (o godz. 19) odbędzie się już w kościele św. Jana przed wystawionym Jezusem-Hostią, a po porannej Mszy Św. w czwartek 10.10 (godz. 8:00, także w kościele św. Jana) wracamy do regularnej adoracji w tym miejscu.
Chwała Panu!!