Rozpoczynamy Wielki Post

W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post – czas przemiany naszych serc, nawrócenia i pokuty. „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” – słowa które usłyszymy podczas posypania głów popiołem zachęcają do podjęcia czynów pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny.
W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00 i 20.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje tzw. post ścisły. Osoby dorosłe zobowiązane są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz do ograniczenia ilości posiłków do trzech w ciągu dnia, w tym jeden do syta.

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa przypisane do tego czasu:
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę na godz. 16.00.
Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. o godz. 8.00 dla dorosłych, o godz. 17.00 dla dzieci oraz o godz. 19.30 dla młodzieży i dorosłych.

Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Potrwają one do środy 25 lutego. Przewodniczyć im będzie ks. Sylwester Ziemann – proboszcz parafii i Sanktuarium Bł. Doroty z Mątew. Nauki rekolekcyjne odbywać się będą o godz. 9.00, 18.00 i 20.00. W czasie rekolekcji codziennie o godz. 15.00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia wraz z krótką katechezą.