Ofiarujmy odpust za zmarłych!

Codziennie, w dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny (w pozostałe dni roku odpust częściowy), który ofiarowuje się wyłącznie za zmarłych. Natomiast 2 listopada we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych odpust zupełny ofiarowuje się tylko za zmarłych przeżywających czyściec. W tym celu należy pobożnie nawiedzić cmentarz i odmówić, choćby w myśli, modlitwę za zmarłych. Oprócz tego wymagane jest zachowanie zwyczajnych warunków odpustu, jak spowiedź sakramentalna, stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Modlitwa i ofiarowanie odpustu za zmarłych jest o wiele ważniejsze niż wszelkie zewnętrzne przejawy pamięci.

Najważniejsze ogłoszenia na te dni:
W piątek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.
Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy poprzez święte życie zjednoczyli się z Bogiem i cieszą się chwałą nieba. Do tradycji należy również odwiedzanie cmentarzy i modlitwa za zmarłych.
W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszej parafii odprawiane będą wg następującego porządku: 7.00, 8.30,10.00, 11.30 i o 14.30 na cmentarzu parafialnym połączona z procesją za zmarłych. W dniu tym nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 i 20.00. Okazja do spowiedzi przed świętami w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00-19.00.
W dzień zaduszny Msze św. w naszej parafii o godz. 7.00, 8.00 dodatkowa Msza św., o godz. 10.00 w dużym kościele i godz. 18.00 za wszystkich wiernych zmarłych wspominanych w wypominkach. Po Mszy św. wypominki połączone z Adoracją Najśw. Sakramentu (jest to także I czwartek miesiąca). Nie ma Mszy św. na cmentarzu.
W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych w czyśćcu cierpiących. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.00. Chorych z komunią św. odwiedzimy w I sobotę listopada od godz. 8.30.
Kartki na wypominki za zmarłych wyłożone są w wejściu do kościoła. Prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk. Zgodnie z tradycją tej parafii przyjmujemy tzw. wypominki zwykłe i roczne oraz na Mszę św. zbiorową z wypominkami za zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Różaniec z wypominkami codziennie od 3 do 8 listopada o godz. 17.30. W Dzień Zaduszny różaniec za wszystkich zmarłych wspominanych w wypominkach wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 w kościele.