Kurs Alfa

alpha_banZapraszamy na KURS ALFA w naszej parafii, który rozpocznie się 29 stycznia 2018 roku.

Kurs odbywać się będzie w domu parafialnym w poniedziałki w godzinach 18:30-21:00.

KURS ALFA

Co to jest?
Kurs Alfa to cykl 11 spotkań o Chrześcijaństwie. Ale nie tylko. Alfa to próba spojrzenia na temat wiary z zupełnie innej strony. To wymiana doświadczeń, ciekawi ludzie, zabawa i dyskusje o sprawach, które być może od dawna Cię nurtują.

Kolacja
Każde spotkanie rozpoczyna się kolacją. Co ważne, podczas posiłku nie będziesz czuł się samotnie. Otwartość na drugiego człowieka i życzliwa atmosfera to ważny element tej części spotkania.

Wykłady
Kolejnym punktem programu jest wykład. To doskonała okazja, by poszerzyć i uporządkować swoją wiedzę, a przy okazji dobrze się bawić. Podczas prelekcji dowiesz się m.in. czym jest chrześcijaństwo, jaki związek ma z naszym życiem Jezus, jaki sens ma nasze życie. Ale nie tylko. Dowiesz się także, dlaczego menedżer szybko przepłynął basen, poznasz historię pewnej miłości oraz odpowiesz sobie na pytanie dotyczące Twoich… butów.

Dyskusja
Po wykładzie odbywają się spotkania w małych grupach dyskusyjnych. To czas na wypowiedzenie własnych opinii i wątpliwości, wysłuchania zdania innych. Zasada obowiązująca w tej części spotkania to: możesz zapytać o wszystko. Alfa to miejsce, gdzie żadne pytanie nie jest zbyt naiwne czy niestosowne. Spotkanie w grupie to również okazja do poznania bliżej innych ludzi.

Dzień Alfa
W trakcie kursu organizowany jest Dzień Alfa. Wspólny wyjazd to doskonała okazja do poznania nie tylko innych ludzi ale również i siebie.

Ile kosztuje?
Kurs Alfa jest całkowicie bezpłatny.

Alfa w kontekście katolickim.
„Alfa to bardzo ciekawa inicjatywa, w której świeccy pomagają odnaleźć żywą wiarę swoim koleżankom i kolegom. Widzę, że przynosi dobre owoce. Spotkania Alfy odpowiadają na wielką potrzebę ukazywania żywego Chrystusa. Życzyłbym sobie, aby wszyscy młodzi ludzie mogli zapoznać się z Kursem Alfa!” (Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski)

Dla kogo?
Kurs Alfa jest dla wszystkich. Każdy jest mile widziany bez względu na wiek, wykształcenie czy przekonania. Możesz przyprowadzić również swoich znajomych.

Opieka nad dziećmi
W trakcie kursu zapewniamy opiekę nad dziećmi (od 3 roku życia).

Wkrótce dostępne…

alfa.zukowo@gmail.com

Można znaleźć na stronie polska.alpha.org

Alpha