III Tydzień Małżeństwa – 7-14.02.2017

obrPrzed nami III edycja Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa 7-14.02.2017. W tym roku, dla wszystkich fanów małżeństwa, przygotowujemy kolejną solidną porcję zabawy, świętowania i rozwoju w różnych obszarach. Wybrane atrakcje tegorocznej edycji Tygodnia Małżeństwa:

Uroczysta Gala Otwarcia „Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa”

Wielka Gala Otwarcia “Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa” zbliża się szybkimi krokami. Już 7 lutego 2017r. będziemy mieli okazję gościć w Europejskim Centrum Solidarności wielu znamienitych gości. W programie wieczoru wiele atrakcji m.in. pełna ciętego humoru i wnikliwych spostrzeżeń sztuka performatywna: „Sceny z życia małżeńskiego” połączona z komentarzem ekspertów (mediatorem i psychoterapeutą) . W rolach głównych małżeństwo aktorów Teatru Wybrzeże: Anna Kociarz-Konopińska i Maciej Konopiński. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp bezpłatny.

Debata: Czy małżeństwo ma przyszłość?

Na ile “małżeństwo” wciąż jest modelem konkurencyjnym? Jakie wzorce relacji, więzi międzyludzkich i budowania bliskości przetrwają? Czym jest w istocie małżeństwo i na czym polega kulturowa trwałość tej formy bycia we dwoje? Co możemy o tym powiedzieć w świetle osiągnięć psychologii i innych dyscyplin wiedzy o człowieku? Te i wiele innych pytań będą stanowiły podłoże w debacie o małżeństwie, do której zapraszamy wszystkich małżonków i osoby samotne, singli i narzeczonych, pozostających w jedności i rozwiedzionych. Dyskutować będą: Magdalena Błażek, Aleksandra Bachórz, Marek Rymsza i Zbigniew Nosowski. Debatę poprowadzi Agnieszka MIchajłow (Radia Gdańsk). Wstęp bezpłatny.

Cudownie Dopasowani
Jak współgrać w obszarze mody, trendów żywieniowych i aktywności sportowej w związku małżeńskim. Jak zadbać o związek i być zadbanym. Jak zachować wzajemną atrakcyjność w długim okresie. Jaki styl życia prowadzić aby wzmacniać swój związek. Wykład z praktycznymi wskazówkami prowadzony przez profesjonalistów: stylistę, dietetyka i trenera personalnego.

Bo do tanga trzeba dwojga

Pasjonująca przygoda w rytmach tanga, którą poprowadzą profesjonalni tancerze szkoły tańca TangoKI. Wykład połączony z zajęciami praktycznymi dzięki któremu dowiesz się: jak być mężczyzną, kobietą, parą w tangu; jak kształtują się nasze role w tańcu i w życiu; jak istotne jest znaczenie świadomości ciała, kontaktu, wzajemnego wsłuchiwania się w siebie; jak współpracować a nie walczyć w związku. Po zajęciach nie zostaniesz od razu mistrzem parkietu, ale na pewno nawiążesz pełniejsze porozumienie pozawerbalne z partnerem/partnerką.

Odważ się być blisko
Jak stworzyć satysfakcjonujący związek małżeński i nauczyć się pokonywać bariery stojące na drodze do wzajemnej bliskości. Czy intymność jest synonimem bliskości. Jak poczucie krzywdy w związku buduje obawę przed bliskością. Czym jest zdrowa bliskość. Te i inne zagadnienia zostaną poruszone podczas wykładu przygotowanego przez doświadczonego psychoterapeutę.

Seks zaczyna się w kuchni

Poszukiwanie wspólnych smaków i odkrywanie radości wykonywania prostych czynności we dwoje. Warsztaty kulinarne prowadzone pod okiem doświadczonego restauratora

Więcej informacji na temat wydarzeń: www.tydzienmalzenstwa.pl