Warsztaty Formacyjno-Muzyczne w Łodzi

W dniach 27-29. stycznia w Łodzi wspólnota “Młodość – Lubię to!” i zespół Mocni w Duchu poprowadziła warsztaty formacyjno-muzyczne dla młodzieży w wieku gimnazjum i liceum. Wśród ponad 200 uczestników znalazło się też 9 osób z żukowskiej scholi.
Zależnie od zainteresowań i talentów uczestniczyliśmy w wybranych warsztatach: gitary, perkusji i śpiewu. Na program dnia – oprócz pracy muzycznej – składał się też czas wspólnych modlitw, pracy w grupkach, ale też zabawy i odpoczynku. Organizatorzy przygotowali dla nas wiele niespodzianek, w tym wieczorny Exodus na spotkanie z Bogiem czy międzynarodowe Bal-e-ty ze Świętymi. Warto wspomnieć też całe góry pizzy na sobotni obiad :) , a do tego wiele wspomnień i wrażeń – radość z poznania innych osób zakochanych w Bogu, zachwyt profesjonalizmem muzyków z zespołu Mocni w Duchu czy zadziwienie, jak pięknie można chwalić Boga nie tylko grą czy śpiewem, ale też tańcem, a nawet rapowaniem (jak ojciec Paweł) czy radosnym świadectwem (jak Paulina czy inne osoby ze Wspólnoty Młodość – Lubię to!).
Wracamy do domu pełni nie tylko zachwytu, ale też nowych pomysłów! Zaczynamy też odliczać czas do grudnia, gdy Mocni w Duchu zawitają do Żukowa!

a20170129_130400Oto, co sami uczestnicy (na zdjęciu obok wraz z duszpasterzem warsztatowym – o. Pawłem Sawiak SJ) wymienili jako najważniejsze wspomnienia z wyjazdu:
Maks: Najbardziej podobała mi się atmosfera, którą tworzył każdy z nas, warsztaty perkusyjne i oczywiście rapujący ksiądz Paweł :)
Marta: Bardzo podobało mi się wspólne uwielbienie Boga poprzez taniec, śpiew, flagowanie i “rapowanie”, tworzyła się wtedy niesamowita atmosfera, której nie da się opisać.
Wiktoria: Zachwyciło mnie flagowanie i taniec podczas Mszy Św. było to nowe doznanie, zrozumiałam, że możemy wielbić Boga nie tylko przez śpiew i modlitwę.
Ania: Podczas warsztatów czułam swobodę, wszystko bardzo mi się podobało, ale najbardziej poruszyły mnie momenty modlitwy oraz śpiewu. Nauczyłam się wielu rzeczy oraz poznałam wspaniałych ludzi.
Liliana: Myślę, że na warsztatach było bardzo miło. Najbardziej podobało mi się spotkanie z “aniołem” – w grupkach rozmawialiśmy o Bogu, jak go kochać i szanować. Bardzo podobała mi się wspólnota “Młodość – Lubię to!”
Natalia: Najbardziej zachwyciło mnie to, że gdy wspólnota “Młodość – Lubię to!” pokazywała układy do piosenek, to pozostali tańczyli razem z nimi, choć nikt ich o to nie prosił, dodatkowo piosenki były fantastyczne.
Dominika: Bardzo podobało mi się wspólne śpiewanie, tańczenie oraz uwielbienie Boga. Rapowanie księdza Pawła było zadziwiające! Na balu “anioł” Paula opowiedziała wszystkim świadectwo, jak Bóg wyciągnął ją z depresji. Mam nadzieję, że pojadę tam za rok.
Ola: Cenne było spostrzeżenie Bartka, z którym mieliśmy warsztaty gitarowe. Powiedział, że muzycy są potrzebni w kościele nie dlatego, aby było wyłącznie pięknie, lecz aby przez to piękno Bóg mógł łatwiej docierać do serca każdego człowieka.
Basia: Cieszę się, że dzięki wsparciu ks. Proboszcza mogliśmy wybrać się do Łodzi tak dużą grupą i wspólnie doświadczyć zupełnie nowego podejścia do śpiewu i tańca na chwałę Boga. Mam nadzieję, że efekty tego wspaniałego czasu będą szybko widoczne także dla pozostałych osób ze scholi, a także tych, którzy modlą się wspólnie z nami na niedzielnej Mszy Św. o godz. 11:30.
Dziękujemy! Chwała Panu za ten czas!!