Ruch Światło-Życie

DO POBRANIA:
Zgłoszenie na dzien wsp 22102017 (konieczne dostarczenie wypełnionego zgłoszenia do biura paf. do dnia 16-10)

Ruch Światło-Życie – Oaza Dzieci Bożych

Spotkania Oazy Dzieci Bożych odbywają się w soboty o godz. 10.30 w Sali domu parafialnego.
Zapraszamy dzieci od II do VI klasy szkoły podstawowej!
Na spotkania Oazy (ODB) zapraszamy wszystkie te dzieci które chcą ciekawie spędzić czas, poznać nowych kolegów i koleżanki, a równocześnie coraz lepiej poznawać Jezusa. Planujemy dużo ciekawych spotkań, zabaw, wyjazdów…
21.10.2017 – nietypowe spotkanie ODB
Nasze spotkania to nie tylko modlitwa. Dziś sprawdzaliśmy, czy dynia jest dobra, czy zła 😉 Nam wyszło że dobra – zgodnie z Rdz 1,31 😉
Zapraszamy do eksperymentu:

Składniki na 12 – 15 sztuk:
(wygląd można sprawdzić tu:https://www.facebook.com/wnmpzukowo/photos/a.886094671512529.1073741825.162147603907243/1344166339038691/?type=3&theater)
• 250 g mąki pszennej
• 1,5 łyżeczka proszku do pieczenia
• 1 łyżeczka sody oczyszczonej
• 3 łyżeczki cynamonu
• szczypta soli
• 130 g drobnego cukru do wypieków lub jasnego brązowego cukru
• 2 jajka
• 200 ml oleju słonecznikowego lub rzepakowego
• 200 g puree z dyni
• 1 jabłko (średniej wielkości) starte na tarce o dużych oczkach
Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.
W jednym naczyniu wymieszać składniki suche: przesianą mąkę pszenną z proszkiem do pieczenia i sodą oczyszczoną, cynamonem, szczyptą soli.
W drugim naczyniu lekko roztrzepać jajka, wymieszać z olejem, puree z dyni, startym jabłkiem i cukrem.
Połączyć zawartość obu naczyń i wymieszać rózgą kuchenną tylko do połączenia się składników.
Formę do muffinków wyłożyć papilotkami. Nałożyć do nich ciasta do około 3/4 wysokości papilotki. Piec w temperaturze 175ºC przez około 20 – 25 minut do tzw. suchego patyczka.
Wyjąć, wystudzić na kratce. Spróbować 🙂

13-14.10.2017 – parafialny dzień skupienia w Domu Rekolekcyjnym w Orlinkach
Ruch Światło-Życie, popularnie nazywany Oazą, zagościł na dobre w naszej parafii zaledwie rok temu. Wcześniej istniały jedynie kręgi małżeńskie Ruchu – Domowy Kościół.
Obecnie w grupach młodzieżowej Oazy oraz dziecięcej Oazy Dzieci Bożych jest już niemal 50 osób – i wciąż zapraszamy wszystkich chętnych, żeby dołączyć do tych grup (więcej informacji o spotkaniach – na podstronie Ruchu).
W ostatnich dniach nasza młoda Oaza miała swój parafialny dzień skupienia w Domu Rekolekcyjnym w Orlinkach. To był czas wspólnej modlitwy i zabawy. Poniżej kilka zdjęć z Orlinek.

Kolejną okazją do poznawania Ruchu będzie Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, który odbędzie się w Gdyni Małym Kacku dnia 22.10.2017 pod hasłem “Słudzy wybrani i posłani na wzór Chrystusa Sługi”
Będzie to spotkanie wszystkich grup Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Gdańskiej: Oazy Dzieci Bożych, Oazy młodzieżowej (OND/ONŻ) oraz Kościoła Domowego. Będzie to czas wspólnej modlitwy i integracji grup z różnych parafii. W planie: przedstawienie, zajęcia w grupach przygotowane dla różnych grup wiekowych, Msza Św., posiłki (obiadowy oraz agapa na słodko), wspólne zabawy i modlitwa. Początek – zawiązanie wspólnoty – o godz. 13:30, zakończenie przewidywane ok. godz. 19:00. Należy zabrać ze sobą odpowiednie ubranie (część zajęć na zewnątrz), dobry humor i otwarte serce.
Dla grup z Żukowa zaplanowano wspólny wyjazd autokarem – wyjazd z Żukowa (parking przy kościele) o godz. 12:30, powrót ok. godz. 20.
Koszt wyjazdu – 10 PLN. Konieczne zgłoszenia – poprzez zwrot wypełnionej karty (tu do pobrania) do biura parafialnego najpóźniej do dnia 16.10.2017 (pn).

Koniec wakacji!
We wrześniu ODB wraca do regularnych spotkań. W związku z tym zapraszamy wszystkich należących do ODB, a także inne dzieci z klas II-V, które chcą dołączyć do naszych grup, na pierwsze po wakacjach spotkanie – w sobotę, 16. września 2017, o godz. 10:30 do salki parafialnej.
Szczególnie serdecznie zapraszamy dzieci, które w te wakacje uczestniczyły w wyjazdach i rekolekcjach oazowych, jednak nie jest to konieczne, aby dołączyć do ODB.

Wyjazdy – nie tylko wakacyjne!
Zapraszamy wszystkie dzieci (szczególnie należące do wspólnot Oazy Dzieci Bożych oraz Scholi) na „Dziecięcą Majówkę” – Dzień Wspólnoty Oaz Dzieci Bożych Archidiecezji Gdańskiej. „Majówka” odbędzie się w sobotę, 27.05.2017 w parafii pw. św. Andrzeja Boboli (Gdynia Obłuże). Wspólny wyjazd z Żukowa o godz. 14:00, powrót ok. godz. 20:00. Dzieciom mogą także towarzyszyć ich rodzice. W planie: wspólne gry i zabawy (m.in. dmuchany zamek, malowanie, śpiew, filmowanie z drona, oglądanie bajek), praca w grupach tematycznych, występ iluzjonisty, nabożeństwo majowe, Msza Święta, poczęstunek. Koszt wyjazdu 10 PLN. Konieczne zapisy – najpóźniej do niedzieli 21.05. Zapisy i szczegółowe informacje dostępne w zakrystii.

Ruch Światło-Życie – Oaza Młodzieżowa

Spotkanie oazowe dla młodzieży w czwartek wieczorem. Rozpoczynamy od Mszy św. o 18.00. potem w sali domu parafialnego. Wszystkich młodych, którzy chcieliby dołączyć do oazy zapraszamy (od VI klasy szkoły podstawowej wzwyż).

Ruch Światło-Życie – Kręgi Domowego Kościoła (Kręgi Rodzin)

Krąg rodzin p.w. św. Ojca Pio – ks. Prałat Stanisław – spotkania według ustaleń
Krąg rodzin p.w. św. Józefa – spotkania według ustaleń
link do strony Ruchu Światło-Życie (kliknij)