Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie

Schola Parafialna “Norbertańska Nutka” przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żukowie

logo-schola
Króluj nam Chryste!!

Witamy serdecznie na pod-stronie naszej scholi.

Schola dziecięca w naszej parafii działa już od kilkunastu lat, pod opieką różnych opiekunów i w różnych składach. Obecny skład to ostatnie 4 lata grania i śpiewania na chwałę Pana Boga – przede wszystkim podczas niedzielnych Mszy Św. z udziałem dzieci (kiedyś żukowskie 13-stki, obecnie Msze św. o godz. 11:30), ale też podczas wydarzeń parafialnego duszpasterstwa dzieci (dni skupienia, wyjazdy ERM i scholi, obchody wspomnienia św. Urszuli czy św. Stanisława Kostki, parafialny festyn z okazji Dnia Dziecka itp.). W ubiegłym roku (14.11.2015) nasza schola uczestniczyła w gdańskiej Cecyliadzie, gdzie otrzymała wyróżnienie za debiut, jednak branie udziału w konkursach czy przeglądach nie jest naszym głównym celem. Najważniejsze jest dla nas uwielbianie śpiewem Boga… i wspólne przebywanie :)
Osiągnięciem jest to, że coraz lepiej modlimy się śpiewem, grą, tańcem… i wciągamy w to innych.

Zapraszamy wszystkich, którzy mają talenty muzyczne i chcą je rozwijać grając lub śpiewając na chwałę Pana Boga. Próby scholi odbywają się w soboty o godz. 9.00 w sali domu parafialnego. Posługa – podczas Mszy Św. niedzielnej o godz. 11:30. Do współpracy zapraszamy nie tylko dzieci, ale też młodzież i dorosłych – nawet dla osób mniej muzycznych znajdzie się zajęcie :)
Obecnie w scholi gra i śpiewa ok. 25 osób. Naszym opiekunem od września 2016 jest ks. Marek.

logo-schola_fragm
Aktualności

schola_flagi01.04.2017 (sobota) od godz. 9:00 do ok. godz. 14 w salce oraz na parafialnym dziedzińcu nasza parafialna schola intensywnie ćwiczyła w ramach dnia skupienia pod hasłem „Świętowanie ze Zmartwychwstałym”.

Uczyliśmy się nowych piosenek… i nie tylko :)
W planie były:
– wspólna modlitwa
– przygotowanie śpiewu na okres Zmartwychwstania
– nauka nowych piosenek
– ćwiczenia emisji głosu
– zabawy plastyczno-integracyjne
– ciepły posiłek

Kto zgadnie, co szykujemy na Wielkanoc? 😉

Chętnych do dołączenia do scholi zapraszamy na nasze sobotnie próby o godz. 9:00.

Plan spotkań SCHOLI na III-VI. 2017
01.04 (sob) – próba o 9:00
02.04 (niedz) – śpiew na Mszy o 11:30 (zbiórka ok. 11:15)
08.04 (sob) – próba o 9:00
09.04 (niedz) – śpiew na Mszy o 11:30 (zbiórka ok. 11:15)
15.04 (sob) – WIELKA SOBOTA – nie ma próby, dzieci przychodzą na adorację Jezusa wg ogłoszeń)
16.04 (niedz) – NIEDZIELA WIELKANOCNA – WOLNE (o 11:30 śpiewa p. Organista)
17.04 (pn) – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – śpiew na Mszy o 11:30 (zbiórka ok. 11:15)
22.04 (sob) – próba o 9:00
23.04 – śpiew na Mszy o 11:30 (zbiórka ok. 11:15)
29.04 (sob) i 30.04 (niedz) – WOLNE (nie ma próby / „majówka”, o 11:30 śpiewa p. Organista)
06.05, 13.05, 20.05, 27.05, 03.06, 10.06 (sob) – próba o 9:00
07.05, 14.05, 21.05, 28.05, 04.06, 11.06 (niedz) – śpiew na Mszy o 11:30 (zbiórka ok. 11:15)
17.06 (sob) – ostatnie spotkanie przed wakacjami – uroczyste zakończenie roku formacyjnego
18.06 – śpiew na Mszy o 11:30 (zbiórka ok. 11:15)
25.06 – śpiew na Mszy o 11:30 (zbiórka ok. 11:15)


Warsztaty formacyjno-muzyczne dla młodzieży w Łodzi

W dniach 27-29. stycznia w Łodzi wspólnota “Młodość – Lubię to!” i zespół Mocni w Duchu poprowadziła warsztaty formacyjno-muzyczne dla młodzieży w wieku gimnazjum i liceum. Wśród ponad 200 uczestników znalazło się też 9 osób z żukowskiej scholi.
Zależnie od zainteresowań i talentów uczestniczyliśmy w wybranych warsztatach: gitary, perkusji i śpiewu. Na program dnia – oprócz pracy muzycznej – składał się też czas wspólnych modlitw, pracy w grupkach, ale też zabawy i odpoczynku. Organizatorzy przygotowali dla nas wiele niespodzianek, w tym wieczorny Exodus na spotkanie z Bogiem czy międzynarodowe Bal-e-ty ze Świętymi. Warto wspomnieć też całe góry pizzy na sobotni obiad :) , a do tego wiele wspomnień i wrażeń – radość z poznania innych osób zakochanych w Bogu, zachwyt profesjonalizmem muzyków z zespołu Mocni w Duchu czy zadziwienie, jak pięknie można chwalić Boga nie tylko grą czy śpiewem, ale też tańcem, a nawet rapowaniem (jak ojciec Paweł) czy radosnym świadectwem (jak Paulina czy inne osoby ze Wspólnoty Młodość – Lubię to!).
Wracamy do domu pełni nie tylko zachwytu, ale też nowych pomysłów! Zaczynamy też odliczać czas do grudnia, gdy Mocni w Duchu zawitają do Żukowa!
Wspomnienia uczestników warsztatu – w artykule (kliknij, żeby przejść).
Kilka fotek:
a555bal a20170128_160748
a20170128_164529 a20170128_164747
a20170128_164914 a20170128_165229
a20170128_165824 a20170128_165845
a20170129_130400

ang_sypieSpotkanie opłatkowe
W tym roku dłużej wyczekiwane, ponieważ opłatkiem dzieliliśmy się już po świętach, za to w pięknej, już świątecznej atmosferze – 7. stycznia 2017. Rodzice zadbali, aby na stołach znalazło się mnóstwo pyszności, dzieci pięknie przygotowały nakrycia, Ks. Proboszcz własnoręcznie parzył kawę, a my wszyscy w rodzinnej atmosferze złożyliśmy sobie życzenia, a następnie wspólnie kolędowaliśmy. Śpiewy były i po polsku, i po węgiersku… i po góralsku. Gitara wędrowała z rąk do rąk… Nasze spotkanie rozpoczęło odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa oraz inscenizacja z udziałem dzieci (i jednego Taty) :) (tu można ją sobie przypomnieć – Opowieść Bożonarodzeniowa z naszego spotkania opłatkowego)
Jak dobrze tak wspólnie świętować! Życzymy sobie, aby cały nowy rok był tak piękny jak otwierające go nasze wspólne świętowanie!

„Oczekiwanie na Króla”
Aby dobrze przygotować się do adwentowego czasu oczekiwania na narodziny Jezusa dzieci należące do naszej scholi parafialnej wzięły udział w dniu skupienia pod hasłem „Oczekiwanie na Króla” (odbył się w budynku szkoły parafialnej w Żukowie dnia 12.11.2016 od godz. 9:00 do ok. godz. 14).
W planie znalazły się:
– wspólna modlitwa
– przygotowanie śpiewu na najbliższe niedziele
– nauka nowych piosenek do śpiewania podczas Adwentu
– ćwiczenia emisji głosu z naszym gościem
– zabawy plastyczno-integracyjne
– ciepły posiłek

Kilka nowych piosenek, których uczyliśmy się tego dnia (kliknij na poniższy link, aby przejść do nagrania):
Oto idzie mój Bóg, oto idzie mój Król
Nim nadejdzie święta noc
Panie przyjdź, cały jestem oczekiwaniem
Przyjdź Jezu, przyjdź, czekamy dziś
Wody Jordanu weselcie się
Stoję dziś
Lud Twój, Panie, lud pielgrzymi

„Nie lękaj się!”
W listopadzie słyszymy w czytaniach mszalnych o różnych trudnych wydarzeniach. Ale w tym wszystkim pamiętamy, że Pan Bóg nad nami czuwa. Dlatego nauczyliśmy się nowej piosenki z repertuaru Arki Noego:
Nie lękaj się!

logo-schola_fragm
Zasoby

Śpiewnik
Nasz śpiewnik stale się rozrasta. Tu dostępna jest wersja doc z listopada 2016:
śpiewnik

Dla gitarzystów
Stale doskonalimy nasze umiejętności.
Warto zajrzeć na stronkę: Gitara dla początkujących
a tu można pobrać plik z rozrysowanymi chwytami – do samodzielnej nauki: chwyty

Scroll To Top

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. więcej informacji

Polityka Plików Cookies / Polityka Prywatności

Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Pliki cookies (tzw. ciasteczka) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.

Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a) Dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb
b) Tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości
c) Utrzymania sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła

W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:

a) niezbędne pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu
b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
c) wydajnościowe pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu
d) funkcjonalne pliki cookies, umożliwiające zapamiętanie wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
e) reklamowe pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.

Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.

Zamknij