Nabożeństwa

W Roku Jubileuszowym nie chodzi o to, by teoretycznie rozważać co to jest miłosierdzie i je definiować, ale o to, by je przeżyć. 11 stycznia br. podczas modlitwy Anioł Pański Franciszek mówił: – Potrzeba dziś miłosierdzia i istotne jest, aby wierni świeccy żyli nim i zanieśli je do różnych sfer społecznych. Naprzód! Przeżywamy czas miłosierdzia, to jest właśnie czas miłosierdzia.
W naszej wspólnocie parafialnej w roku miłosierdzia zachęcamy i zapraszamy do udziału w nabożeństwie koronki do Bożego Miłosierdzia z wysłuchaniem fragmentu z Dzienniczka świętej siostry Faustyny. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w każdy wtorek o godzinie 17:30 w naszym wieczerniku parafialnym. Zapraszamy do tego aby uczyć się bycia niewolnikiem Bożej Miłości, dla naszych bliźnich.

Wielki Post
Droga Krzyżowa:  w każdy piątek o godz. 8.30 dla dorosłych, o godz. 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych oraz o godz. 19.30 dla młodzieży i dorosłych. Warto pamiętać, że za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali w Wielkim Poście oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym: w każdą niedzielę o godz. 16.00.

Nabożeństwo Majowe
Cały maj: w dni powszednie oraz w niedziele o godz. 17.30 w kościele parafialnym

Nabożeństwo Czerwcowe
Cały czerwiec: codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00

Różaniec
Cały październik: w dni powszednie i niedziele o godz. 17.30
Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie, przez cały październik na godz. 17.30 do kościoła parafialnego. Dzieci zapraszamy w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) na różaniec na godz. 16.30 do kościoła św. Jana (nabożeństwo różańcowe połączone z Komunią św.).

Nabożeństwo Fatimskie
Począwszy od 13 maja, co miesiąc każdego 13. dnia do października zapraszamy na nabożeństwa fatimskie. Odprawiane one będą w kościele św. Jana – o godz. 19.30 różaniec fatimski, o godz. 20.00 – Msza św. a po niej uroczysta procesja ze świecami.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
W każdą środę o godz. 17.45 w kościele parafialnym.