Parafia WNMP w liczbach – sprawozdanie za rok 2012

Liczba mieszkańców parafii 4325
Liczba chrztów 113
Liczba dzieci I-komunijnych 96
Liczba bierzmowanych 0 (w 2012 roku nie było bierzmowania)
Liczba ślubów 39
Liczba pogrzebów 41
Liczba rozdanych Komunii św. 154 000

Najważniejsze wydarzenia 2012 roku:

15 stycznia – Uroczysta inauguracja artystycznych obchodów 800-lecia, koncert kolęd w wykonaniu orkiestry i Polskiego Chóru Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis.
Luty – dzięki ofiarności jednej z rodzin naszej parafii została odrestaurowana zabytkowa figura Ecce Homo.
22 – 29 lutego – Misje święte – duchowe przygotowanie na przeżywanie Wielkiego Jubileuszu 800-lecia. Prowadzą je o. Kapucyni.
1 kwietnia – zamontowanie nowych stylowych ławek w kościele.
21 kwietnia odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta z okazji 800-lecia przybycia sióstr norbertanek do Żukowa – aula gimnazjum w Żukowie.
3 maja – Uroczystości patriotyczne przy figurze MB Królowej Polski przy kościele św. Jana. Wypuszczenie w powietrze 800 kolorowych balonów.
20 maja – Uroczystość Pierwszej Komunii św. – przyjętych zostało 96 dzieci.
1 czerwca – Targi Nauki i Kultury dla dzieci i młodzieży z całego powiatu kartuskiego organizowane przez Powiat na dziedzińcu naszego kościoła.
2 czerwca – Uroczysta Msza św. dziękczynienia z okazji Wielkiego Jubileuszu 800-lecia przybycia do Żukowa sióstr norbertanek – celebrowana przez czterech biskupów i kilkudziesięciu kapłanów z udziałem blisko 3 tysięcy wiernych.
2 czerwca – nadanie imienia głównemu rodu w Żukowie – Sióstr Norbertanek z udziałem prezydenta Lecha Wałęsy.
2 czerwca – Premiera przedstawienia teatralnego – Mniszki Żukowskie – Norbertanki autorstwa pana Janusza Stoppy.
2 czerwca – wręczenie nagrody – srebrne Żukowskie pióro dla osób, które złotymi zgłoskami wpisały się w historię Żukowa. Nagrodę otrzymali: Wanda Stenzel – za świadectwo wiary, Józef Belgrau – za rozpropagowanie wiedzy o żukowskim klasztorze (książka Norbertańskie Dzieje Żukowa) i Witold Treder za osiągnięcia w dziedzinie kultury.
3 czerwca – Jubileuszowy Dzień Dziecka pod patronatem Metropolity Gdańskiego – koncert zespołu Arka Noego i wspaniały rodzinny piknik.
6 czerwca – Jubileusz na sportowo – Mila św. Norberta.
7 czerwca – Uroczystość Bożego Ciała. Zjazd rycerstwa do Żukowa na turniej rycerski o złotą sakwę żukowską. Biesiada Jubileuszowa z udziałem ponad 5000 osób.
9 czerwca – Msza św. w intencji twórców kultury oraz uroczyste Nieszpory na chór i orkiestrę.
1 lipca – zmiana na stanowisku wikariusza – ks. Adam Jeszka został skierowany na studia w Hiszpanii, jego miejsce zajął neoprezbiter ks. Tomasz Jaskułowski.
Lipiec – Żukowskie Lato Muzyczne organizowane przez OKIS w Żukowie na dziedzińcu naszego kościoła.
11 sierpnia koncertował w naszym kościele dzięki pani Henryce Krzywonos – Strychalskiej Jacek Wójcicki – był to koncert charytatywny.
15 sierpnia – Uroczystość odpustowa Wniebowzięcia NMP – uroczystości przewodniczył ks. Prałat Stanisław Człapa – dawny proboszcz żukowski.
16 września odbyły się parafialne dożynki – gospodarzami było sołectwo Borkowo.
18 września – ks. Prałat Stanisław Gackowski wraz ze swoimi kolegami kursowymi z seminarium dziękował w czasie uroczystej Mszy św. za 55 lat kapłaństwa.
Lipiec – październik – wykonano praco konserwatorskie przy oknach witrażowych kościoła i wykonano regotyzacje południowej elewacji kościoła.
11 października – Papież Benedykt XVI ogłosił hasło roku duszpasterskiego – Rok Wiary.
27 października – Ks. Biskup Ryszard Kasyna został ogłoszony biskupem diecezjalnym w Pelplinie.
Wrzesień – przeprowadziliśmy kapitalny remont kanalizacji sanitarnej i deszczowej na dziedzińcu oraz odtworzenie i udrożnienie drenarki kościoła.
Wrzesień – listopad – wykonano ogrodzenie przy kościele św. Jana oraz została wymieniona nawierzchnia wokół kościoła w ramach wspólnego projektu Gminy Żukowo i Parafii – Rewitalizacja najstarszej części Żukowa. Fundusze UE.