WAŻNA  ZMIANA!

Przypominamy, że od niedzieli 7.02.2016 Msza św. dla rodzin z dziećmi będzie odprawiana o godz. 11.30.
Wypominki z tej godziny będą odmawiane przed sumą parafialną o godz. 10.00. Chrzty będą udzielane na Mszy św. o godzinie 13.00.

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (parafialny):

w niedziele i święta: 7.00, 8.30, 10.00 – Suma, 11.30 – dla rodzin z dziećmi, 13.00 – z chrztami, 18.00, 20.00
w dni powszednie: 7.00, 8.00, 18.00
w święta zniesione: według bieżących ogłoszeń

Spowiedź Święta: Codziennie przed każdą Mszą Świętą.

Msza Święta z liturgią słowa w języku kaszubskim – według bieżących ogłoszeń.

Msza Święta lub nabożeństwo dla osób Chorych, Niepełnosprawnych, Emerytów i Rencistów – 11. lutego – w Światowy Dzień Chorego” oraz w czasie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych (ogłaszane na bieżąco).

Komunia Św. dla osób chorych na celiakię (“Komunia bezglutenowa”, wiadomość z dnia 17.06.2012):
Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski informuje, że 347. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski, zezwoliło na udzielanie Komunii św. osobom chorym na celiakię. Dotąd osoby te mogły przyjmować Komunię św. pod postacią wina, obecnie mogą ją przyjmować pod postacią hostii niskoglutenowych wypieczonych zgodnie ze wskazaniami Kongregacji Nauki Wiary. W takie hostie parafie powinny się zaopatrywać w piekarniach hostii mających zatwierdzenie miejscowego biskupa. W naszej parafii należy podejść przed Mszą św. do kapłana i poinformować go o pragnieniu przyjęcia Komunii. W minionym tygodniu zostały zakupione hostie niskoglutenowe.

Data odpustu parafialnego: 15 sierpnia

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego (sąsiednia):
w niedziele i święta:
wrzesień – czerwiec: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.30
lipiec – sierpień: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00
w dni powszednie: 8.00, 17.00 (lipiec-sierpień: tylko 17.00)
Szczegóły – proszę sprawdzić bezpośrednio na stronie Parafii pw. Miłosierdzia Bożego (kliknij)