Parafia WNMP w liczbach – sprawozdanie za rok 2011

1. Chrzty – 88
2. I Komunia św. – 76
3. Bierzmowanie – 196 (dwa roczniki)
4. Śluby – 39
5. Pogrzeby – 47
6. Rozdano Komunii św. – blisko 130 000
7. Mieszka w naszej parafii – 4200 osób
8. Przeciętnie na niedzielnej Mszy św. jest 2450 osób
9. Żywy Różaniec – 15 róż od dawna, w tym 3 męskie – opiekun ks. Proboszcz
10. Parafialny Zespół Caritas – 40 wolontariuszy od 2009 r. – p. Gabriela Noetzel
11. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – od 15 lat – 20 osób – ks. Adam
12. Ministranci – 70 – ks. Adam
13. Zespół muzyczny od 2010 – 10 osób – ks. Adam
14. Biuletyn Parafialny od 13 lat – redakcja 3 osobowa – ks. Adam
15. Kręgi rodzin – dwa (8 rodzin) – ks. Stanisław Gackowski
16. Odnowa w Duchu św. – 10 lat – 20 osób – ks. Piotr
17. Eucharystyczny Ruch Młodych – 50 dzieci – Basia Jarosik i ks. Piotr
18. Szkółka wędkarska od 2010 – 16 osób – ks. Piotr
19. Schola – 36 dzieci p. Ireneusz Laskowski i ks. Piotr
20. Chór Harmonia – od 91 lat – Prezes p. Hirsz
21. Katechetów – 7 osób świeckich
22. Szafarze Eucharystii – 3 – p. Adam Duszyński, Ireneusz Laskowski i Wiesław Wica

Wydarzenia roku 2011

6 stycznia – po raz pierwszy po wielu latach mogliśmy w pełni świętować uroczystość Objawienia Pańskiego jako dzień wolny od pracy. Dzieci i młodzież wraz z panią Karoliną wystawiły wspaniałe Jasełka.
2 lutego – J.E. Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź nawiedził naszą parafię i na Mszy św. dokonał poświęcenia korony zdobiącej wizerunek MB Wniebowziętej z ołtarza głównego wykonanej w pracowni Mariusza Drapikowskiego, a ufundowanej przez Hannę i Andrzeja Kubiak z Borkowa. W 1989 roku korona została skradziona
3-6 marca – odprawialiśmy rekolekcje wielkopostne – przewodniczył im duszpasterz akademicki z Siedlec ks. Paweł Siedlanowski
30 marca – bierzmowanie ks. Bp. Ryszrd Kasyna – 86 osób
17 kwietnia – przyjęcie 12 nowych ministrantów
17-24 kwietnia – przeżywaliśmy Wielki Tydzień i Wielkanoc
1 maja –Niedzie la Miłosierdzia Bożego – papież Benedykt XVI wyniósł na ołtarze ogłaszając błogosławionym Jana Pawła II. Na Mszy św. o godz. 13.00 wspólnie dziękowaliśmy za beatyfikację papieża polaka. Dla upamiętnienia tego wydarzenia został odsłonięty specjalnie wykonany witraż z wizerunkiem bł. Jana Pawła II – dar rodziny Barzowskich z Żukowa.
15 maja – przeżywaliśmy dzień Pierwszej Komunii św. – 76 dzieci z klas II po raz pierwszy przyjęło Jezusa w komunii św.
16 maja – została odprawiona Msza św. przy krzyżu w Rutkach
29 maja – na Mszy św. dziękczynnej w 10 rocznicę partnerstwa miast z Niemiec i Francji został odsłonięty witraż przedstawiający bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę – ufundowany przez rodzinę Wrońskich.
29 maja – odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez KSM
3 czerwca – poszliśmy w pielgrzymce na Kalwarię Wejherowską
Sierpień – wrzesień – dk. Jakub Zinka przysłany na praktykę do naszej parafii
15 sierpnia – odpust Wniebowzięcia NMP, koncert Haliny Frąckowiak,
Od pierwszej soboty października rozpoczęliśmy duchowe przygotowanie do Misji św.
13 października – pielgrzymi z naszej parafii modlą się w Fatimie
26 listopada – pierwsze dekanalne spotkanie ministrantów, przyjęcie 7 nowych kandydatów
27 listopada audycja w Polskim Radio Pr. 1 o naszej parafii
3-4 grudnia – wizytacja kanoniczna przeprowadzona przez ks. Bpa Ryszarda Kasynę i udzielenie sakramentu bierzmowania 113 kandydatom, odsłonięcie tablicy z nazwiskami proboszczów naszej parafii od 1834 r.
26 grudnia – jasełka połączone z pokłonem pasterzy przy szopce betlejemskiej – blisko 2000 osób brało w nich udział.