LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA – nowe zasady

Kilka jest grup przy naszej parafii, w których można zaangażować się w posługiwanie i rozwijanie swojej wiary, swoich talentów. Są grupy dla dorosłych, są grupy dla dzieci, a jest też jedna, która łączy wszystkich – Liturgiczna Służba Ołtarza, czyli ministranci i lektorzy.
I choć jest ich obecnie 65, nie licząc ministrantów seniorów, mogliśmy zauważyć, że niektóre Msze Święte w ostatnich dniach świeciły pustkami. Być może chłopców – tak jak i drogowców – zaskoczył śnieg i trudne warunki na drodze do kościoła. Dlatego też od tego roku zmieniły się zasady służenia. W tygodniu ministrant ma obowiązek służenia dwa razy – raz w dzień powszedni (przychodzi na wyznaczony przez siebie dyżur), drugi raz uczestniczy w Eucharystii według cyklu niedzielnego (co tydzień grupa ministrantów przychodzi na inną godzinę). Oczywiście dyscyplina wśród ministrantów i ich gorliwość to nie tylko wysiłki podejmowane przez opiekuna ministrantów, ale również przez rodziców. Prosimy o wpisanie się na listę dyżurów – jest jeszcze niekompletna. Wspólne działania na rzecz wychowania chłopaków, zainteresowanie nimi, współkształtowanie ich rzetelności i odpowiedzialności za powierzone obowiązki na pewno zaowocują w przyszłości mocnym charakterem i społeczną aktywnością. Jednocześnie zachęcamy innych chłopców do ofiarowania swojego czasu Bogu i wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza.
W minionym roku dwudziestu chłopaków odpowiedziało na to zaproszenie „tak”, więc mamy nadzieję, że w ich ślady pójdą następni. Zwracamy się również z prośbą do rodziców, by zachęcali swoich synów do wstąpienia do grona ministrantów i wspólnymi siłami (dowożeniem) przezwyciężyli komunikacyjną niedogodność – czasami niemałą odległość do kościoła.
Chłopców, którzy chcą dołączyć do grona ministrantów serdecznie zapraszamy 18 lutego o godz. 9:15 na spotkanie kandydatów na ministrantów w kościele parafialnym.