Informacje dla Turystów

Punkt Informacji Turystycznej

Na terenie naszej parafii, w zabudowaniach należących do zespołu ponorbertańskiego, dnia 05.06.2010 został uruchomiony Punkt Informacji Turystycznej w Żukowie.
Punkt czynny jest niemal codziennie (poza poniedziałkami) przez cały okres wakacji (lipiec, sierpień), a poza sezonem – w weekendy.

Godziny otwarcia punktu podczas wakacji:
Poniedziałek – punkt nieczynny
Wtorek 10.00 – 18.00
Środa 10.00 – 18.00
Czwartek 10.00 – 18.00
Piątek 10.00 – 18.00
Sobota 10.00 – 18.00
Niedziela 10.00 – 18.00

W punkcie IT można uzyskać informacje o atrakcjach turystycznych gminy Żukowo i okolic, nabyć materiały promocyjne, mapy, foldery, a także pamiątki w postaci haftu kaszubskiego i wyrobów z drewna. Dodatkowo istnieje możliwość wypożyczenia przez turystów indywidualnych urządzeń mp4, na których nagrano informacje ułatwiające zwiedzanie i prezentujące najważniejsze zabytki całego kompleksu ponorbertańskiego. Koszt wypożyczenia urządzenia wynosi 5,00 zł.

Grupy liczące powyżej 10 osób zainteresowane zwiedzaniem kościoła oraz Muzeum Parafialnego mogą za pośrednictwem Punktu Informacji Turystycznej umówić się z przewodnikiem.

Tel.: 533-266-754
E-mail: it@zukowo.pl

Zwiedzanie kościoła

Komunikat dotyczący zwiedzania naszego kościoła i precjozów zgromadzonych w „Muzeum Parafialnym”:

Informujemy, że osoby lub grupy zainteresowane zwiedzaniem kościoła czy też precjozów w „Muzeum Parafialnym”, proszone są o telefoniczne skontaktowanie się z parafią lub przewodnikami turystycznymi dzień przed planowanym zwiedzaniem pod numerami telefonów:

• Parafia: (58) 681-82-42
  • p. Genowefa Zasada: (58) 681-74-83 lub 501-105-130
  • p. Tadeusz Buszta: (58) 684-70-63 lub 691-830-886

Prosimy też o kontaktowanie się z funkcjonującym na terenie naszej parafii Punktem Informacji Turystycznej.

Serdecznie zapraszamy do Żukowa!!!