Modlitwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o powołania do stanu duchownego

Najświętsze Serce Jezusa, Twoim darem i Twoim prawem jest wezwanie do stanu kapłańskiego i zakonnego. W swej nieskończonej dobroci wezwij, prosimy Cię, liczne serca młodych ludzi, które tak bardzo umiłowałeś dla ich szczerości i niewinności. Podobnie, jak wezwałeś rybaków z nad jeziora Genezaret, wybierz także wśród nas robotników do winnicy swojej.
Ty powiedziałeś: “Uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem” – wybierz i wezwij z pokornego ludu naśladowców Twoich. Odwieczna Mądrości, Potomku królewskiego rodu, tylko Ty sam potrafisz powołać narzędzia na wzór św. Pawła Apostoła, które pokażą światu potęgę Twej łaski i głosić będą narodom Twą miłość i pokój.
Zbawicielu drogi, poślij Apostołów swoich, aby strzegli w duszach drogocennego ziarna powołania. Nakłoń, Dobry Pasterzu, rodziców i wychowawców, aby je pielęgnowali z poczuciem najwyższej odpowiedzialności. Bądź światłem wszystkich, którzy w Twoim Imieniu mają dokonać wyboru, aby czynili to w duchu miłości Twojego Serca i najgłębszej trosce o dobro Twojej Owczarni. Z seminariów i domów zakonnych uczyń prawdziwe Wieczerniki, gdzie Ty sam będziesz Rządcą, Nauczycielem i Wychowawcą.
Tym, którzy usłyszą Twój głos: “Pójdź za Mną” – daj odczuć radość i pokój w ciągłym doskonaleniu życia i zadośćuczynieniu za swoje i bliźnich słabości. Wspieraj ich łaską Ducha Świętego.
Ty sam pomnażaj owoce ich apostolskich trudów, użycz wytrwania w świętych postanowieniach i bądź dla nich obfitą nagrodą.

—-

Dziś, w dniu gdy w naszej wspólnocie parafialnej dziękujemy za pierwszy rok posługi kapłańskiej ks. Michała, ks. Proboszcz przypomniał, że w Kościele powszechnym trwa właśnie Rok Kapłański.
Został on ogłoszony z inicjatywy Ojca Świętego Benedykta XVI w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 19 czerwca pod hasłem “Wierność Chrystusa, wierność kapłana”.
Jak zauważył ks. Proboszcz – ten czas ma być ważny nie tylko dla kapłanów, ale także dla wszystkich wiernych, aby wzbudzili w sobie refleksję nt. wielkości daru kapłaństwa, ale też chętniej i częściej modlili się za kapłanów – zarówno tych, którzy już im posługują, jak też o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
W związku z Rokiem Kapłańskim Penitencjaria Apostolska ogłosiła specjalny dekret o odpustach. Dotyczą one w pierwszym rzędzie kapłanów, którzy kiedykolwiek „w skrusze serca” odmówią pobożnie przynajmniej jutrznię i nieszpory przed wystawionym publicznie Najświętszym Sakramentem oraz sprawować będą sakramenty, zwłaszcza spowiadać. Odpusty obejmują także pozostałe grupy wiernych: każdy ochrzczony może w tym czasie uzyskać odpust zupełny, jeśli “w skrusze serca” weźmie udział we Mszy św., ofiarując tego dnia modlitwy i dobre uczynki w intencji kapłanów, “aby Pan Jezus kształtował ich według swego Serca”. Odpust ten związany jest z warunkiem spowiedzi sakramentalnej i modlitwy według intencji Ojca Świętego, a także z konkretnymi datami: dniem otwarcia i zamknięcia Roku Kapłaństwa (19 czerwca 2009 i 2010 r.), 150. rocznicą śmierci św. Jana Vianneya (4 sierpnia 2009 r.), każdym pierwszym czwartkiem miesiąca oraz innymi dniami wyznaczonymi przez poszczególnych biskupów.
Więcej informacji: www.wiara.pl