Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie

Już teraz zarezerwuj czas!

agenda1Wczorajsza uczta pączkowa to wyraźny sygnał, że nadchodzi Wielki Post. Ten błogosławiony czas przemiany naszych serc, nawrócenia i pokuty rozpoczynamy już w najbliższym tygodniu. „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” – słowa które usłyszymy podczas posypania głów popiołem zachęcają do podjęcia czynów pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny. Aby dobrze ten czas przeżyć, warto już teraz zarezerwować sobie czas na najważniejsze wydarzenia:
W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00 i 20.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje tzw. post ścisły. Osoby dorosłe zobowiązane są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz do ograniczenia ilości posiłków do trzech w ciągu dnia, w tym jeden do syta.
W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa przypisane do tego czasu:
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę na godz. 16.00.
Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. o godz. 8.00 dla dorosłych, o godz. 17.00 dla dzieci oraz o godz. 19.30 dla młodzieży i dorosłych
Od przyszłej niedzieli, 5. marca, rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Potrwają one do środy, 8 marca. Przewodniczyć im będzie ks. Jacek Socha proboszcz parafii św. Mikołaja w Gdyni. Nauki rekolekcyjne odbywać się będą o godz. 9.00, 18.00 i 20.00.
Zapraszamy!

Pomagamy!

Dzisiaj w niedzielę, parafianie z Wielkiego Klincza, przed kościołem zbierają datki na pomoc małemu Kornelkowi. Chłopiec ma zaledwie dwa i pół roku i toczy wraz z lekarzami swój najtrudniejszy bój. Chłopiec choruje na siatkówczaka, czyli złośliwy nowotwór oka. Koszt operacji i leczenia to 1,5 mln zł. Zebrano już ponad 1,2 mln i Kornelek jest w trakcie operacji w USA.

Duszpasterstwa dzieci i młodzieży

Dzieci i młodzież mają obecnie wiele różnych możliwości spędzania wolnego czasu i odkrywania swoich talentów. Planując rozwój swoich pociech warto pamiętać, aby dotykał wszystkich aspektów życia dziecka, włącznie z rozwojem duchowym.

Wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży odbywa się w grupach oazowych – Ruchu Światło-Życie:
– spotkanie Oazy młodzieżowej w czwartek o 18.00 w kościele (od kl. VI)
– spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o 10.30 (klasa II-V)
Wszystkich rodziców dzieci należących do Oazy Dzieci Bożych, a także rodziców zainteresowanych tą formą duszpasterstwa dzieci, zapraszamy na spotkanie w sobotę, 25.02.2016, o godz. 12:00 do salki parafialnej. W ramach spotkania chcemy omówić najważniejsze sprawy bieżące oraz plany wakacyjne ODB.

Szczególną szkołę służby przechodzą ministranci:
– spotkanie chłopców chętnych, aby zostać ministrantami w poniedziałek o godz. 17.00 w kościele.

Osoby chcące formować się muzycznie, uwielbiając Boga obecnego w Eucharystii, zapraszamy do scholi – spotkanie scholi w sobotę o godz. 9.00.

balGrupy dziecięce nie tylko modlą się razem, ale też bawią. Tym razem zapraszamy wszystkie dzieci na karnawałowy bal przebierańców organizowany przez Oazę Dzieci Bożych Archidiecezji Gdańskiej. Bal odbędzie się 26.02.2016 (niedziela) w sali koncertowej na terenie Opery Leśnej w Sopocie w godzinach 14.00 – 16.30. W planie tańce, gry i zabawy z nagrodami. Konieczne zapisy – najpóźniej do poniedziałku 20.02, szczegóły na kartkach dostępnych w zakrystii/biurze parafialnym.

Słowo Boże na Niedzielę

serce“Jezus powiedział do swoich uczniów: Słyszeliście, że powiedziano: „Oko za oko i ząb za ząb”. A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nastaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie. Słyszeliście, że powiedziano: „Będziesz miłował swego bliźniego”, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.”
(Mt 5,38-48)

Jeśli tak trudno nam miłować braci, to dlatego, że serca nasze nie otworzyły się jeszcze na Boże miłosierdzie. Pamięć o Jego dobrodziejstwach przynagla do czynienia dobrze braciom. Cierpliwość, jaką On nam okazał, może powstrzymać niepotrzebne słowo… Jeśli będziemy widzieć Jego łaskawe działanie, a nie zatrzymamy się na słabościach swoich czy braci, wtedy Jego miłość będzie mogła przez nas działać. Prośmy, by w tej Eucharystii napełniła ona nasze serca.
(Anna Foltańska, „Oremus”)

Światowy Dzień Chorego – 11.02.2017

„Zdumienie nad tym, czego dokonuje Bóg: «Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny» (Łk 1,49)”. Pod takim hasłem obchodzony będzie 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, już 25. z kolei Światowy Dzień Chorego. Ustanowił go w 1992 r. św. Jan Paweł II – przypomina Papież Franciszek w orędziu na obchody tego Dnia. Nawiązuje w nim właśnie do objawień Maryi, jakie w tej francuskiej miejscowości miała ponad półtora wieku temu św. Bernadeta. Papież Franciszek zwraca uwagę, że po objawieniach Bernadeta dzięki modlitwie przemieniła swą słabość w oparcie dla innych. Ofiarowała swe życie za zbawienie ludzkości, modliła się za grzeszników, co też jest misją chorych. Powołana do życia zakonnego, stała się wzorem dla wszystkich pracowników służby zdrowia. My też chcemy otoczyć naszą modlitwą wszystkich chorych, szczególnie Chorych naszej Parafii – w ten dzień zapraszamy wszystkich chorych i niepełnosprawnych na Mszą św. połączoną z udzielaniem sakramentu chorych o godz. 15.00.

papież_chorzyZ orędzia Papieża Franciszka na XXV Światowy Dzień Chorego 2017 r.:
Bernadeta po pobycie w grocie, dzięki modlitwie przekształciła swoją kruchość we wsparcie dla innych, dzięki miłości stała się zdolna do ubogacenia swego bliźniego, a przede wszystkim poświęciła swoje życie dla zbawienia ludzkości. Fakt, że Piękna Pani poprosiła ją, aby modliła się za grzeszników przypomina nam, że chorzy, cierpiący noszą w sobie nie tylko pragnienie uleczenia, ale także przeżywania po chrześcijańsku swego życia, dochodząc do oddawania go jako autentyczni uczniowie-misjonarze Chrystusa. Maryja dała Bernadecie powołanie służenia chorym i wezwała ją do tego, by stała się siostrą miłosierdzia, do misji którą wyraża Ona w stopniu tak wzniosłym, by stać się wzorem, do którego może się odnieść każdy pracownik służby zdrowia. Prośmy zatem Niepokalane Poczęcie o łaskę, byśmy umieli zawsze odnosić się do chorego jak do osoby, która z pewnością potrzebuje pomocy, czasami nawet w rzeczach najbardziej elementarnych, ale która nosi w sobie swój dar, którym powinna dzielić się z innymi.

(aby przeczytać cały tekst orędzia – kliknij tu)

III Tydzień Małżeństwa – 7-14.02.2017

obrPrzed nami III edycja Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa 7-14.02.2017. W tym roku, dla wszystkich fanów małżeństwa, przygotowujemy kolejną solidną porcję zabawy, świętowania i rozwoju w różnych obszarach. Wybrane atrakcje tegorocznej edycji Tygodnia Małżeństwa:

Uroczysta Gala Otwarcia „Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa”

Wielka Gala Otwarcia “Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa” zbliża się szybkimi krokami. Już 7 lutego 2017r. będziemy mieli okazję gościć w Europejskim Centrum Solidarności wielu znamienitych gości. W programie wieczoru wiele atrakcji m.in. pełna ciętego humoru i wnikliwych spostrzeżeń sztuka performatywna: „Sceny z życia małżeńskiego” połączona z komentarzem ekspertów (mediatorem i psychoterapeutą) . W rolach głównych małżeństwo aktorów Teatru Wybrzeże: Anna Kociarz-Konopińska i Maciej Konopiński. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp bezpłatny.

Debata: Czy małżeństwo ma przyszłość?

Na ile “małżeństwo” wciąż jest modelem konkurencyjnym? Jakie wzorce relacji, więzi międzyludzkich i budowania bliskości przetrwają? Czym jest w istocie małżeństwo i na czym polega kulturowa trwałość tej formy bycia we dwoje? Co możemy o tym powiedzieć w świetle osiągnięć psychologii i innych dyscyplin wiedzy o człowieku? Te i wiele innych pytań będą stanowiły podłoże w debacie o małżeństwie, do której zapraszamy wszystkich małżonków i osoby samotne, singli i narzeczonych, pozostających w jedności i rozwiedzionych. Dyskutować będą: Magdalena Błażek, Aleksandra Bachórz, Marek Rymsza i Zbigniew Nosowski. Debatę poprowadzi Agnieszka MIchajłow (Radia Gdańsk). Wstęp bezpłatny.

Cudownie Dopasowani
Jak współgrać w obszarze mody, trendów żywieniowych i aktywności sportowej w związku małżeńskim. Jak zadbać o związek i być zadbanym. Jak zachować wzajemną atrakcyjność w długim okresie. Jaki styl życia prowadzić aby wzmacniać swój związek. Wykład z praktycznymi wskazówkami prowadzony przez profesjonalistów: stylistę, dietetyka i trenera personalnego.

Bo do tanga trzeba dwojga

Pasjonująca przygoda w rytmach tanga, którą poprowadzą profesjonalni tancerze szkoły tańca TangoKI. Wykład połączony z zajęciami praktycznymi dzięki któremu dowiesz się: jak być mężczyzną, kobietą, parą w tangu; jak kształtują się nasze role w tańcu i w życiu; jak istotne jest znaczenie świadomości ciała, kontaktu, wzajemnego wsłuchiwania się w siebie; jak współpracować a nie walczyć w związku. Po zajęciach nie zostaniesz od razu mistrzem parkietu, ale na pewno nawiążesz pełniejsze porozumienie pozawerbalne z partnerem/partnerką.

Odważ się być blisko
Jak stworzyć satysfakcjonujący związek małżeński i nauczyć się pokonywać bariery stojące na drodze do wzajemnej bliskości. Czy intymność jest synonimem bliskości. Jak poczucie krzywdy w związku buduje obawę przed bliskością. Czym jest zdrowa bliskość. Te i inne zagadnienia zostaną poruszone podczas wykładu przygotowanego przez doświadczonego psychoterapeutę.

Seks zaczyna się w kuchni

Poszukiwanie wspólnych smaków i odkrywanie radości wykonywania prostych czynności we dwoje. Warsztaty kulinarne prowadzone pod okiem doświadczonego restauratora

Więcej informacji na temat wydarzeń: www.tydzienmalzenstwa.pl

Scroll To Top

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. więcej informacji

Polityka Plików Cookies / Polityka Prywatności

Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Pliki cookies (tzw. ciasteczka) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.

Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a) Dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb
b) Tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości
c) Utrzymania sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła

W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:

a) niezbędne pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu
b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
c) wydajnościowe pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu
d) funkcjonalne pliki cookies, umożliwiające zapamiętanie wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
e) reklamowe pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.

Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.

Zamknij