A może na pieszą pielgrzymkę?

Już za kilka dni wyruszą najdłuższe pielgrzymki w Polsce – z naszej Archidiecezji… Może do nich dołączyć?
Przypominamy też, że gdyńska pielgrzymka ma swój pierwszy nocleg w Żukowie – godnie przyjmijmy Pielgrzymów!

pielg

Nie będziesz miał Bogów cudzych przede Mną – tak się NIE bawią Chrześcijanie!

holiTak się NIE bawią Chrześcijanie!
Dlaczego?
Choćby dlatego, że to, co nazywa się dla potrzeb marketingowych “świętem kolorów”, faktycznie wypływa z tradycji hinduistycznego święta radości i wiosny, w czasie którego oddaje się cześć bóstwom z nimi związanymi. To święto obchodzi się przede wszystkim w Indiach, Nepalu i innych regionach świata z populacji Hindusów lub osób pochodzenia indyjskiego. Festiwal, w ostatnich czasach, rozprzestrzenił się w częściach Europy i Ameryki Północnej jako święto miłości i kolorów wiosny, jednak warto warto pamiętać, że ta “zabawa” jest wyraźnie związana z religiami obcymi Chrześcijaństwu, w których oddaje się w ten sposób cześć ich bóstwom.

Pamiętajmy o pierwszym przykazaniu Dekalogu: “Nie będziesz miał Bogów cudzych przede Mną”.

Czy ktoś widział muzułmanina wykonującego znak krzyża aby wzmocnić mięśnie, albo hinduistę polewającego się “dla zabawy” wodą święconą? Żyjemy w rzeczywistości duchowej, w której nawet gesty wykonywane “dla zabawy” mają znaczenie.

Warto posłuchać też osób, które dobrze znają ten temat, np. Siostrę Michaelę Pawlik OP, która wiele lat spędziła w Indiach – kliknij tu, aby przejść.

Wakacje z Bogiem – 2017 r.

wakacje„Każdą chwilę dostajemy od Boga i każą chwilę oddajmy Jemu”. Każda chwila wakacyjnej radości czy szczęścia może być ofiarowana Panu Bogu. Wakacje to doskonały czas na test naszej wiary. Być może czasami naszą obecność na Eucharystii, spowiedź, modlitwę traktujemy jedynie, jako praktyki religijne, które są jednym z wielu „obowiązków” naszego życia.
A przecież mówi się, że wakacje to czas, gdy od obowiązków mamy odpocząć. Obyśmy potrafili w każdym kolejnym dniu wakacji dostrzec skarb, jaki otrzymujemy od Boga. Starajmy się, aby tego skarbu nie zniszczyć i nie zapomnieć o Panu Bogu, który każdego dnia chce być z nami!

(czytaj całość – Biuletyn parafialny na XII Niedzielę Zwykłą / kliknij tu)

Dzień Pamięci 66. Kaszubskiego Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Za www.okis-zukowo.pl przedstawiamy program uroczystości Dnia Pamięci 66. Kaszubskiego Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, który odbędzie się 18 czerwca br. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski.

Zbiórka uczestników przy Rondzie 66. Kaszubskiego Pułku Piechoty im Marszałka Józefa Piłsudskiego o godz. 10:30.

Rozpoczęcie uroczystej Mszy Św. w intencji żołnierzy kaszubskiego pułku z ceremoniałem wojskowym o godz. 11:30. Po jej zakończeniu obecni udadzą się na plac przy kościele św. Jana Chrzciciela w Żukowie, gdzie nastąpi dalsza część uroczystości. Jednym z punktów programu będzie odsłonięcie tablicy poświęconej wywózce Kaszubów na Sybir oraz wręczenie nagród w konkursie wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty.

Zapraszamy do obecności.